Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przedstawili zarzut mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się cudzą kartą bankomatową.
– Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku w Ciechanowie. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamery zamontowanej w sklepie, w którym mężczyzna płacił kartą bankomatową. Publikacja wizerunku sprawcy w mediach, spowodowała, że rozpoznali go znajomi. Mężczyzna sam zgłosił się na komendę – mówi kom. Jolant Bym z KPP w Ciechanowie.  – W lipcu tego roku mieszkaniec Ciechanowa zgubił portfel w okolicach ul.Gwardii Ludowej WRN. Miał w nim dokumenty, pieniądze oraz kartę  bankomatową. Jak się okazało następnego dnia ktoś posłużył się kartą płacąc za zakupy w dwóch sklepach na terenie Ciechanowa. W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy wizerunek mężczyzny, który tej karty użył z prośbą o pomoc w identyfikacji. Dzięki publikacjom w mediach, rozpoznali go jego znajomi. Wczoraj do komendy policji zgłosił się 27-letni mieszkaniec Ciechanowa. Przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze – dodaje. 

Przypominamy, że płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

red.