Ciechanowscy policjanci zatrzymali 62-latka, który podejrzany jest o stosowanie przemocy psychicznej wobec swojej żony i córki. Mężczyzna podczas wykonywanych czynności znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Decyzją prokuratora wobec 62-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie od kilku miesięcy dochodzi do przemocy psychicznej. 62-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi swoją żonę i córkę. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów i nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. 62-latek znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi i naruszył ich nietykalność cielesną. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojej rodziny oraz interweniujących funkcjonariuszy. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów znieważenia funkcjonariuszy Policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz znęcania nad żoną i córką. Decyzją prokuratora wobec 62-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 

źródło:KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska