Policjanci z ciechanowskiej komendy uratowali życie 49-latka. Ruszyli z pomocą po tym, jak otrzymali zgłoszenie o zamiarze popełnienia samobójstwa. Liczyła się każda sekunda – dzięki determinacji w poszukiwaniach mężczyzny funkcjonariusze nie dopuścili do targnięcia się na życie mieszkańca powiatu ciechanowskiego.
– W miniony piątek przed południem dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 49-letni mężczyzna, po kłótni z rodziną, wyszedł z domu informując bliskich o zamiarze popełnienia samobójstwa. Policjanci natychmiast ruszyli do działania i szybko ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna. Po przejściu ok. 2 km w lesie, mundurowi znaleźli 49-latka. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. To kolejny raz, gdy ciechanowscy policjanci wypełnili słowa policyjnej roty. Dla policjantów to nie tylko deklaracja – to codzienna służba i pomoc obywatelom w trudnych sytuacjach życiowych – czasem w bardzo tragicznych okolicznościach. A satysfakcja z uratowania kolejnego ludzkiego życia jest dla funkcjonariuszy bezcenna – mówi podkom. Jolanta Bym oficer prasowy ciechanowskiej KPP
Policja apeluje i prosi, aby zwracać uwagę na osoby z naszego otoczenia, na ich zachowanie. Być może nasza reakcja, zwykła ludzka rozmowa sprawi, że pomożemy drugiemu człowiekowi. Ponadto przypomina również, że istnieją telefony zaufania, instytucje, poradnie, które mogą pomóc. Każdy problem ma swoje rozwiązanie.

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
baner1
baner-www-01
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
koptrans 2020
Reklama
cicholska
Reklama
bzdz
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
kredyt-mieszkaniowy-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
fireland
Reklama
zbudujemy dom ciechanow
Reklama
Sushi Ciechanów
sushi-ciechanow