Wczoraj policjanci ciechanowskiej drogówki prowadzili działania z wykorzystaniem urządzenia monitorującego iCam. Funkcjonariusze nadzorowali przejścia dla pieszych na ulicy Armii Krajowej w Ciechanowie. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzili wczoraj na terenie Ciechanowa działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Mając na względzie potrzebę poprawy przestrzegania zarówno przez kierujących jak i pieszych przepisów w tym miejscu do działań został wykorzystany specjalny system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję iCam, który znajduje się na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej Policji zs.w Radomiu. Wczorajsze działania nadzorował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie mł. insp. Radosław Romanowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Grzegorz Koziatek oraz Kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego kom. Mariusz Matusiak.

W ciągu tylko 4 godzin policjanci ujawnili 16 wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu pieszych. 10 z nich popełnili kierujący pojazdami. 9 kierowców naruszyło zakaz wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych, a 1 nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście. Ponadto policjanci zatrzymali 6 rowerzystów, którzy przejeżdżali wzdłuż po przejściu dla pieszych.

Policjanci przypominają, że za popełnienie tych rażących wykroczeń z art. 86b Kodeksu Wykroczeń ustawodawca przewidział karę grzywny nie mniejszą niż 1500 zł oraz 15 pkt. karnych.

 

źródło:KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska