W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna oraz 7 kolizji. W ciągu tych kilku dni policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

– W nocy z piątku na sobotę w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. 17 Stycznia i ul. Gostkowskiej doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. Samochodem volvo, który poruszał się ul. 17 Stycznia w kierunku stacji PKP kierował 23-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, wraz z nim podróżowało dwóch 20-latków. Drugim pojazdem biorącym udział w wypadku drogowym był samochód Opel Insignia, którym kierował 68-letni mieszkaniec Ciechanowa. 68-letni kierowca opla wyjeżdżał z ul. Gostkowskiej na ul. 17 Stycznia. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba- 20-letni pasażer volvo. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi – relacjonuje kom. Jolanta Bym. 

Ciechanowska policja wyjaśnia dokładne okoliczności oraz przyczyny tego wypadku drogowego.

W trakcie przedłużonego weekendu doszło do 7 zdarzeń drogowych, w których nie ucierpiały żadne osoby natomiast doszło do szkód materialnych.

– Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. W piątek około godz. 13:20 w miejscowości Obiedzino Górne gm. Gołymin-Ośrodek 41-letni kierowca motoroweru kierował mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, dodatkowo nietrzeźwy kierowca zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. W wielkanocny poniedziałek w m. Skarżynek policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. 35-letni kierowca scanii wraz z przyczepą poruszał się drogą krajową nr 50. Wstępne badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca ciężarówki jest nietrzeźwy. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki reakcji oraz zgłoszeniu o niebezpiecznej jeździe tego kierowcy przez innych uczestników ruchu – informuje rzecznik prasowy KPP w Ciechanowie. 

Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentracje i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które z promilami wsiadają za kierownicę.

 

red.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska