Policjantem jest się bez względu na porę dnia i godzinę, także po służbie. Reagujemy zawsze, gdy łamane jest prawo. Kolejny raz tę tezę potwierdził podkomisarz Adam Sobecki, wykładowca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki błyskawicznej reakcji i zaangażowaniu policjanta skradziony towar wrócił na półkę, a sprawca został ukarany. Funkcjonariusz swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą.

– Wszystko działo się we wtorek (30.01) na ul. Ściegiennego w Ciechanowie. Podkomisarz Adam Sobecki, wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w tym czasie przebywał w swoim samochodzie w rejonie jednego ze sklepów. W pewnym momencie zauważył wybiegającego z marketu mężczyznę, a za nim zdenerwowaną, krzyczącą kobietę. Policjant od razu domyślił się, że najprawdopodobniej mężczyzna ten dokonał kradzieży. Bez wahania pobiegł za nim. Policjant krzyczał, żeby mężczyzna się zatrzymał, ale ten nie reagował na żadne polecenia. Już po kilkudziesięciu metrach funkcjonariusz zatrzymał sprawcę kradzieży, który w kurtce ukrył dwie butelki alkoholu. Kasjerka potwierdziła, że mężczyzna ukrył alkohol w odzieży, a następnie przekroczył linię kas, nie płacąc za towar. Sprawca kradzieży próbował uciec, lecz podkom. Adam Sobecki zatrzymał mężczyznę, a następnie poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego ciechanowskiej komendy, który na miejsce skierował policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Wykładowca CSP w Legionowie przekazał sprawcę kradzieży mundurowym. Dzięki błyskawicznej reakcji i zaangażowaniu policjanta skradziony towar wrócił na półkę, a sprawca 44-letni mieszkaniec Ciechanowa został ukarany mandatem karnym – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

Podkom. Adam Sobecki wiele lat pełnił służbę w ciechanowskiej komendzie. Obecnie jest wykładowcą Zespołu Techniki Kryminalistycznej w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą, a policjantem jest przez całą dobę. Z pewnością jest dobrym przykładem dla kursantów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z policyjnym mundurem, a których on sam przygotowuje do służby w Policji.

 

treść

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska