Dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego odpowie za stosowanie przemocy wobec swoich bliskich. Po interwencji funkcjonariuszy 37 i 27-latek trafili wprost do policyjnej celi, a następnego dnia kryminalni przedstawili im zarzut znęcania się. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór. Mężczyźni mają też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.


W miniony weekend ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przemocy domowej. Jednym z nich był 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury z żoną, wyzywał ją słowami wulgarnymi, ciągnął za włosy, wyganiał z mieszkania, groził pozbawieniem życia, niszczył wyposażenie mieszkania.

Drugi agresor, 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, został zatrzymany w związku z awanturą domową, którą wszczął ze swoją matką. Policjanci ustalili, że 27-latek od kilku lat znęca się nie tylko nad zgłaszającą, ale również nad swoją siostrą. Pijany mężczyzna wszczynał awantury z kobietami, podczas których wyzywał je, groził, poniżał i popychał, demolował mieszkanie.

Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawców przemocy domowej i zakończyli interwencję zatrzymaniem pijanych awanturników w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 37 i 27-latek usłyszeli zarzuty znęcania się nad rodziną. Na podstawie zebranego materiału prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za znęcanie się nad osobą najbliższą zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie-skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie-nie pozostawaj obojętny, reaguj!

 

źródło:KPP Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska