Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie spotkali się z przedstawicielami ciechanowskich spółdzielni mieszkaniowych w ramach kampanii „Stop włamaniom do domów”. Głównym celem spotkań było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z opuszczeniem domów i mieszkań na czas wyjazdów i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku.

Zanim wybierzemy się na urlop warto pomyśleć wcześniej o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego mieszkania lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego domu jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Najlepszym i najtańszym sposobem jest jednak zaprzyjaźniony sąsiad.

Policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spotkań z przedstawicielami ciechanowskich spółdzielni mieszkaniowych. Funkcjonariusze rozwiesili również w klatkach schodowych bloków mieszkalnych ulotki dotyczące właściwego zabezpieczenia mieszkań na czas wyjazdów.

Policjanci podpowiadają, o czym warto pamiętać przed wyjazdem na urlop: 

-przed wyjazdem sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe) zostały zamknięte;
-pamiętajmy o zabezpieczeniu garażu i pomieszczeń gospodarczych oraz zakręceniu zaworów z wodą i gazem;
-rozważmy zdeponowanie wartościowych przedmiotów, np. biżuterii, w skrytce bankowej;
-jeśli posiadamy, włączmy alarmy i czujniki ruchu;
-poprośmy o czujność sąsiada. Zostawmy mu numer telefonu, aby mógł się z nami skontaktować w razie potrzeby. Zwróćmy się z prośbą o opróżnianie podczas naszej -nieobecności skrzynki pocztowej czy włączanie w pomieszczeniach światła, aby pozorować obecność domowników.

Interesuj się otoczeniem i dzwoń na Policję gdy:

-zauważysz nieznane Ci osoby, kręcące się bez celu w pobliżu Twojego domu.
-widzisz obce osoby lub samochód na posesji sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu;
-zauważysz w okolicy swojego miejsca zamieszkania osobę w kominiarce lub inaczej zakrywającą twarz lub obcą osobę niosącą jakieś większe przedmioty (torby, pudełka, elementy ogrodzenia itp.);
-niespodziewanie odwiedza Cię obca osoba pod pozorem szukania adresu, kogoś z sąsiadów lub zdobycia innych informacji o okolicy.

 

źródło:KPP 

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska