Od 21 do 26 grudnia br. ciechanowscy policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne na drogach naszego powiatu związane z obchodzonymi w  tym czasie Świętami Bożego Narodzenia. Podczas prowadzonych działań na
drogach naszego powiatu doszło do 2 wypadków drogowego, w których ranne  zostały 3 osoby, odnotowaliśmy również 26 niegroźnych kolizji drogowych.

– 23 grudnia br. około godz. 20:50 w Ciechanowie na rondzie Księdza Jerzego Popiełuszki doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 20-letni mieszkaniec pow.
ciechanowskiego kierując samochodem osobowym daewoo wjechał na rondo z ulicy Armii Krajowej i uderzył w samochód marki VW Golf, którym kierował 26-letni mieszkaniec Ciechanowa – relacjonuje kom. Jolant Bym z KPP w Ciechanowie.  Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdami doznali obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni.

Do kolejnego bardzo groźnego zdarzenia doszło w wigilię Bożego Narodzenia. 

– 24 grudnia br. około godz. 16:00 na drodze relacji Kałęczyn-Gąsocin doszło do wypadku, w którym ranna została pasażerka samochodu.Według ustaleń funkcjonariuszy 24-letni kierujący samochodem skoda wraz z pasażerką jechali w kierunku Gąsocina. Na wysokości miejscowości Cichawy doszło do zderzenia pojazdu z łosiem. W wyniku zdarzenia lekko ranna
została 56-letnia pasażerka skody – wyjaśnia rzecznik prasowy. 

Przez 6 dni prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców pojazdami oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę.Nietrzeźwi kierowcy pojazdami jednocześnie byli uczestnikami zdarzeń
drogowych. 21 grudnia około godz. 18:00 w Ciechanowie na ul. Spółdzielczej, najprawdopodobniej nietrzeźwy 39-letni kierowca hondy uderzył w forda i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
26 grudnia br. 40 minut po północy, 22-letni kierowca fiata, który miał w organizmie ponad promil alkoholu wjechał na wiadukt na ul. Płockiej w Ciechanowie pod prąd i uderzył w prawidłowo poruszający się samochód vw passa jadący z przeciwnego kierunku.

Dodatkowo policjanci zatrzymali jednego pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

red.