Ciechanowscy policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę audi, który usłyszał zarzuty nie zatrzymania się do kontroli oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po kradzieży paliwa.

Do zdarzenia doszło 24 grudnia br. 33-letni mieszkaniec pow. płońskiego zatankował audi na stacji paliw w Glinojecku i nie uiścił opłaty. Kierowca audi miał poruszać się krajową 60-ką w kierunku Ciechanowa.

– Mundurowi z ciechanowskiej policji zauważyli wskazany pojazd na ul. Płockiej. Wtedy zaczęli pościg za wskazanym pojazdem. Kierowca audi oddalał się w kierunku ul. Sienkiewicza następnie jechał w kierunku Regimina. Dodajmy, że tego dnia były trudne warunki na drodze w związku z opadami śniegu i śliską nawierzchnią. Policjanci zbliżyli się do pojazdu w miejscowości Lekowo, wtedy podali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych tylko przyśpieszył. Policjanci podając świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania się kontynuowali pościg za kierującym audi. Ten jednak miał je za nic, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego, stwarzając zarazem ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W miejscowości Zeńbok mężczyzna zatrzymał pojazd na drodze gruntowej i dalej uciekał pieszo. Po kilkuset metrach pościgu policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Jak się okazało mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu, badanie wykazało, że kierował samochodem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym. 

Nieodpowiedzialny kierujący, będąc w stanie nietrzeźwości nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kradzież paliwa.

– Obowiązujące przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoką nawiązką – dodaje. 

red. 

 

 

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska