Każdego roku na drogach całego kraju, ale również naszego powiatu dochodzi do groźnych wypadków z udziałem dzikich zwierząt. Do kolejnego takiego zdarzenia drogowego doszło w czwartek 28 czerwca br. w Dąbrowie gm. Ojrzeń.

Po godzinie 1.15 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dąbrowa z udziałem dzikiego zwierzęcia.
– Przybyły jako pierwszy na miejsce zastęp OSP Ojrzeń zastał uszkodzony samochód osobowy Mazda 6, który potrącił łosia. Samochód stał na kołach zajmując pas drogi krajowej. Kierowca posiadał obrażenia rąk – drobne rany cięte przedramion, był przytomny. Martwy łoś znajdował się w przydrożnym rowie. Strażacy opatrzyli rannego mężczyznę, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce ZRM. Po przebadaniu uznano, że obrażenia nie są ciężkie i nie zachodzi potrzeba przewiezienia na SOR. Jednocześnie strażacy oznakowali oraz oświetlili teren akcji, a do czasu przybycia Policji kierowali wahadłowo ruchem. Zwierzę zostało zabezpieczone przez przybyłego przedstawiciela zarządcy drogi – poinformował mł. bryg. Grzegorz Pawlicki z KP PSP w Ciechanowie. W trwającej 1 godz. 16 min. akcji uczestniczył zastęp z OSP Ojrzeń oraz dwa zastępy z JRG Ciechanów.
Red.
Zdjęcia: KP PSP Ciechanów