Ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. 32-latek wybił szyby w pojeździe volkswagen należącym do byłej partnerki. 59-latek natomiast dokonał uszkodzenia siłownika bramy wjazdowej sąsiada. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymani byli pijani. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu volkswagen, który zaparkowany był na jednej z ulic Ciechanowa. Zgłaszająca poinformowała, że sprawcą tego zdarzenia jest jej były partner. Mężczyzna wybił tylną i boczną szybę w aucie. Właścicielka oszacowała straty na około 2000 zł. Już po kilku minutach funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 32-latka podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna był pijany. Noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 32-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do kolejnego zniszczenia mienia doszło w minioną sobotę ( 23.09) w jednej z miejscowości na terenie gminy Glinojeck. Zgłaszający poinformował, że na jego posesję wtargnął pijany sąsiad, który się awanturuje. Skierowani na miejsce policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku ustalili, że 59-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odepchnął zamkniętą bramę wjazdową w wyniku czego doszło do uszkodzenia siłownika. Straty powstałe na skutek tego zdarzenia oszacowano na około 1000 zł. Badanie stanu trzeźwości 59-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu również usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

 

źródło:KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska