Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom powiatu ciechanowskiego zatrzymanym w miniony weekend przez ciechanowską drogówkę. 50-latek wsiadł za kierownicę motoroweru, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Podobnie było w przypadku 34-letniego kierującego audi. Badanie stanu trzeźwości również wykazało 1,5 promila alkoholu, a po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz. Teraz 50 i 34-latek ponownie odpowiedzą przed sądem.


– W minioną sobotę (2.03) około godz. 16.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Niestumiu, na drodze wojewódzkiej nr 616, kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Podejrzenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości 50-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów kat. AM – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. – Następnego dnia (3.03) funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Sońskiej w Ciechanowie kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h. Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało podobnie jak w przypadku 50-latka, prawie 1,5 promila alkoholu. 34-latek również zlekceważył zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim – dodaje. 

Teraz obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem po alkoholu i wbrew aktywnym zakazom sądowym grozi im kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo 34-latek odpowie za przekroczenie prędkości.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska