Wczoraj ciechanowscy policjanci zostali poinformowani o kilku próbach wyłudzenia pieniędzy przez oszustów podających się za policjanta. Niestety 74-letnia ciechanowianka straciła biżuterię i pieniądze o łącznej wartości ponad 52 tys. zł. Chciała pomóc córce, która rzekomo spowodowała wypadek i śmiertelnie potrąciła kobietę w ciąży. Pamiętajmy – prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy!

Oszuści wykorzystają różne metody i sposoby, żeby zdobyć pieniądze. Jedną z nich jest metoda „na policjanta”. Oszuści dzwonią z informacją, że ktoś bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby uniknąć sankcji karnych, w tym aresztowania. Pieniądze mają być zabezpieczeniem, aby osoba bliska, która spowodowała wypadek drogowy nie została zatrzymana przez Policję.

Taki właśnie telefon odebrała wczoraj (24.07) 74-letnia ciechanowianka. Z pokrzywdzoną rozmawiała kobieta podająca się za policjantkę, która poinformowała, że córka seniorki spowodowała wypadek samochodowy i śmiertelnie potrąciła kobietę w szóstym miesiącu ciąży. Oszustka przekonywała, że córka może uniknąć kary 15 lat więzienia, ale niezbędne jest przekazanie kaucji. Kobieta uwierzyła rzekomej policjantce i spakowała wszystkie pieniądze i kosztowności, które miała w domu, a następnie zgodnie z instrukcją przekazała je mężczyźnie, który przyszedł kilka minut później do mieszkania ciechanowianki. Gdy 74-latka opowiedziała o zaistniałej sytuacji córce okazało się, że żadnego wypadku nie było i kobieta padła ofiarą oszusta. Seniorka straciła pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 52 tys. złotych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło kilka zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy w taki właśnie sposób. Dlatego pamiętajmy:

Bądźmy ostrożni w kontaktach z nieznajomymi.
Nigdy nikomu nie podawajmy ile posiadamy pieniędzy.
Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy. Nie ufajmy osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
Zawsze potwierdzajmy „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście.
Nie działajmy w pośpiechu i ewentualnie odłóżmy termin udzielenia pożyczki.
Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję – nr tel. 112
Przypominamy! Prawdziwi policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy !

 

źródło:KPP Ciechanów 

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska