Uczniowie, nauczyciele, kapłani i mieszkańcy gminy Sońsk pobiegli Tropem Wilczym. W minioną niedzielę, 6 marca w Gołotczyźnie po raz pierwszy odbył Bieg Tropem Wilczym. Na starcie pojawiło się stu uczestników.

Trasa licząca blisko dwa kilometry, wiodła przez teren placówki – trzy parki: stary, arboretum i park maszynowy. Do biegaczy dołączyła przybyła do Ciechanowa w nocy z soboty na niedzielę 21 -letnia Nastia Iszczenko  z Ukrainy. 

Nastia Iszczenko ma 21 lat i jest studentką IV roku Rachunkowości. Wojna zastała ją w pracy. Zobaczyła w TV jak został zniszczony Charków, Cherson, również jej miasto Kijów również było bombardowane od pierwszych dni. Uciekła z rodzicami na wieś pod Kijów. Zobaczyli, że nadchodzą wojska rosyjskie i zostali ewakuowali razem z mieszkańcami pobliskich wiosek. Rodzice kazali jej uciekać. Złapała mały plecaczek i wyruszyła w podróż przepełnionymi pociągami do Lwowa. Dwa dni próbowała się dostać do autobusu do Polski, ale nie było to niemożliwe. Znalazła prywatny transport do granicy. Dalej na piechotę do przejścia i przez Przemyśl, Warszawę do znajomych do Ciechanowa. Jest zaskoczona wielkością pomocy w Polsce i bardzo dziękuję za gościnność.

red. 

fot. ZSCKR w Gołotczyźnie 

 

Reklama
Baner_czas ciechanowa
previous arrow
next arrow
Baner_czas ciechanowa
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
Reklama
cicholska
Reklama
koptrans-2022
Reklama
T4P-2
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
Strony Internetowe Ciechanów