Nie milkną echa sobotniego koncertu Kasi Kowalskiej. W ciągu kilku godzin organizacja oraz skutki ciechanowskiego występu obiegała media w całej Polsce. Sprawą  zajął się Sanepid, policja i prokuratura. I są już pierwsze efekty. Jak poinformowała rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie dziś do ratusza wpłynęła decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie.
– Dzisiaj do Urzędu Miasta wpłynęła decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie, wydana 5 maja 2020 r., wymierzająca Gminie Miejskiej Ciechanów karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł w związku ze zgromadzeniem się osób podczas występu Kasi Kowalskiej w ramach wydarzenia „Koncertowaniem pod blokiem”. Sanepid ocenił, iż na terenie pomiędzy blokami było ok. 100 osób, a ok. 50 znajdowało się w samochodach. Podkreślono, że podczas wydarzenia przestrzegano zachowania wymaganej odległości 2 metrów od siebie, ale odległości nie były zachowane, kiedy artystka poprosiła o podejście pod scenę przebywające tam osoby – wyjaśnia Paulina Rybczyńska z Urzędu Miasta w Ciechanowie. – Wstępna analiza ww. decyzji wskazuje, że Sanepid wadliwie ustalił organizatora tych wydarzeń, a co za tym idzie decyzja obarczona jest wadą prawną. Organizatorem tych wydarzeń była odrębna jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną – dodaje.
Jak informuje ratusz sanepid prowadząc to postępowanie z niezrozumiałych względów odstąpił od wymogów związanych z zapewnieniem stronie czynnego udziału w postępowaniu, co w naszej ocenie doprowadziło do niewłaściwego ustalenia stanu faktycznego w tej sprawie.

Warto przypomnieć, iż w komunikatach prasowych przesłanych do redakcji oraz zamieszczonego na stronie internetowej ratusza zawarta była następująca informacja: ”  Cykl wydarzeń jest współorganizowany przez Urząd Miasta i Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO”

– W naszej ocenie działania Sanepidu są wywołane presją medialno-polityczną, a nie rzetelną analizą wydarzenia, o którym mowa na wstępie. W związku z powyższym będziemy składać odwołanie od decyzji – informuje rzeczniczka.

Do tematu będziemy wracać.
Mil/UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska