Biskup płocki Szymon Stułkowski w dniu 5 lutego przewodniczył Mszy św. w intencji chorych, w kaplicy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Znajdują się tam relikwie patronki św. Matki Teresy z Kalkuty a także  św. Jana Pawła II.


B

iskup płocki w homilii zaznaczył, że tak, jak mówi Ewangelia, ci, którzy wierzą w Boga, „mają być solą ziemi i światłością dla świata”. Chrześcijanin ma być tym, który nadaje światu smak, ma troszczyć się o świat. On sam tworzy świat w swoim domu, w sąsiedztwie, w miejscu pracy.

– Będąc solą mamy sprawiać, że ten świat będzie bardziej ludzki i bardziej Boży. To nasza misja, ale mamy też być światłem świata. Pokazuje to świeca, która niesie światło, spala się. Po co komu świeca, która się nie pali? Mamy być światłem świata, a Jezus jest światłością świata, a więc jest światło i jest światłość – zaakcentował hierarcha.

Po Mszy św. biskup spotkał się z osobami chorymi i personelem oddziału opieki paliatywno-hospicyjnej w ciechanowskim szpitalu, a także z jego zarządem.
Organizatorem spotkania z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego był ks. Maciej Szostak, kapelan szpitala.

 

Red.
Fot. Diecezja Płocka

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska