Już a kilka dni uroczystość Wszystkich Świętych. Tegoroczna będzie inna niż te, które dotychczas obchodziliśmy. Zwykle ten dzień był okazją do rodzinnych spotkań, rozmów, czy odwiedzin. Tłumnie gromadziliśmy się przy grobach naszych bliskich, oddając się modlitwie, zadumie, wspomnieniem. Jednak mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną w tym roku będzie inaczej. W związku z ogłoszonymi w całym kraju ograniczeniami w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Płocki Piotr Libera wydał zarządzenie.
„Proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.
Ponadto zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy.
Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych” – czytamy w zarządzeniu Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider