Klice to mała wieś położona w gminie Regimin, jednak z piękną historią. Stojący tam dwór od lat popada w ruinę, jednak ma szansę odzyskać dawny blask i stać się miejscem integracji mieszkańców.


Budynek postawiono w latach 1898 -1902. Majątek ziemski w Klicach należał do patriotyczno-niepodległościowej rodziny Michała Bojanowskiego – posła na Sejm Ustawodawczy, senatora I kadencji II RP i jego żony Jadwigi z Rudowskich do wybuchu II wojny światowej. Z miejscem tym wiążą się losy dzieciństwa prezydenta II RP Ignacego Mościckiego, jego małżonki i zasłużonych dla Polski i ziemi ciechanowskiej przodków Mościckich i Bojanowskich o powstańczej przeszłości. Ostatni współwłaściciel Klic, oficer Wojska Polskiego, por. rezerwy Szymon Bojanowski zginął w Katyniu. W okresie Polski Ludowej dwór i park należał do Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Obiekt nie był doinwestowany, pełnił rolę czynszowych mieszkań, przedszkola, świetlicy „Ruch” i coraz bardziej podupadał. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa / Oddział Warszawski 30 maja 2022 r. przekaz dwór wraz z parkiem na działania społeczne Stowarzyszeniu Historycznemu Mazowsza Północnego.
W obecnym czasie są przygotowywane prace nad dokumentacją projektową zespołu dworsko-parkowego w Klicach, które umożliwią rewitalizację obiektu do działań społecznych.
Jednak rewitalizacja do oczywiście środki finansowe. Dlatego Stowarzyszenie Historyczne Mazowsza Północnego zwraca się o wsparcie.
– Zwracamy się do Państwa z otwartą prośbą o wsparcie rewitalizacji dworu i parku w Klicach. Zabytek jest położony na ziemi ciechanowskiej w Gminie Regimin, słynącej z chronionych obszarów krajobrazu przyrody. Dwór jest wpisany do rejestru zabytków: A-726 i podlega konserwatorowi mazowieckiemu. Celem naszym jest stworzenie w tym miejscu centrum przestrzeni publicznej dla integracji i aktywizacji mieszkańców Mazowsza Północnego. Chcemy, żeby nasze działania społeczne na terenie dworu i parku przyciągały turystów z całej Polski. Zachęcamy Państwa do dołączenia do naszej inicjatywy i wspólnego działania na rzecz rewitalizacji dworu w Klicach. Wspólnymi siłami możemy uczynić ten obiekt ważnym punktem na mapie Mazowsza Północnego. Wierzymy, że z Państwa wsparciem możemy odrestaurować dwór w Klicach dla dobra wspólnego – podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenie Historyczne Mazowsza Północnego.
Darowizny można wpłacać na rachunek bankowy: 55 1020 1169 0000 8402 0219 3423 Tytułem: Darowizna na cele statutowe, rewitalizacja dworu i parku w Klicach
„Jest możliwość odliczenia darowizny od dochodu. Firma-darczyńca (osoba prawna) może odliczyć do 10% dochodu, podlegającego opodatkowaniu, od darowizny przekazanej na cele pożytku publicznego oraz cele kultu religijnego. Osoby prywatne mogą odliczyć do 6% dochodu”

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska