Bank Żywności w Ciechanowie od lat ratuje święta wielu tysięcy mieszkańców Północnego Mazowsza, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia w ponad 60 sklepach na terenie Ciechanowa, Mławy, Makowa Mazowieckiego, Nasielska, Płońska, Przasnysza, Pułtuska, Glinojecka, Raciąża, Baboszewa, Gruduska, Gołymina-Ośrodka, gminy Ciechanów.
Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn, często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.
– Nie osądzajmy pochopnie, a negatywną energię zamieńmy w dobry uczynek. Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniem potrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidzieć okoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowe – podkreśla Dorota Jezierska Prezes Banku Żywności w Ciechanowie.

red.

więcej w papierowym wydaniu CC