Ciechanowskie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku 23 lipca. Wydarzenie upamiętnia 102. rocznicę powstania polskiej Policji. W trakcie uroczystości odbył się uroczysty apel, wręczono odznaczenie oraz mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Obchody Święta Policji tradycyjnie rozpoczęły się złożeniem wieńca pod Krzyżem Katyńskim w Ciechanowie przy Kościele Farnym w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej, mieszkańcom ziemi ciechanowskiej, oficerom Wojska Polskiego i policji, zamordowanych wiosną 1940 r. przez NKWD.


Następnie w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny parafii Św. Tekli w Ciechanowie została odprawiona msza święta w intencji Policjantów i pracowników Policji. Dalsza część uroczystości była kontynuowana na placu Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Zbigniew Andres przywitał Policjantki, Policjantów oraz pracowników Policji oraz podziękował im za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków w tym trudnym czasie jakim był okres pandemii. Podziękował kapelanowi ciechanowskiej Policji księdzu kanonikowi Wojciechowi Hubert, który zawsze jest obecny w ważnych dla nas wydarzeniach oraz wspiera policjantów i pracowników Policji w codziennej służbie. Komendant w swoim przemówieniu pogratulował wszystkim odznaczonym oraz awansowanym. I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie podinsp. Radosław Romanowski odczytał list skierowany do Policjantek Policjantów oraz Pracowników Policji przez Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Waldemara Wołowca. Następnie głos zabrał kapelan ciechanowskiej policji ksiądz kanonik Wojciech Hubert.


Święto Policji było okazją do wręczenia okolicznościowego medalu przyznanego przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie podinsp. Radosławowi Romanowskiemu. W tym dniu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie otrzymał również awans na wyższy stopień i z dniem 24 lipca został mianowany podinspektorem Policji.


W 102 rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej podczas uroczystego apelu na placu Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie na wyższe stopnie policyjne mianowano kilkudziesięciu ciechanowskich policjantów.
Podczas uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej zs. w Radomiu podczas obchodów Święta Policji garnizonu mazowieckiego, awans na stopień inspektora otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie Zbigniew Andres. W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymała podkom. Ewa Brzezińska, natomiast w dniu 22 lipca pracownik Policji Barbara Krysik otrzymała Złoty Medal za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, oraz długoletnią służbę.

 

 

 

Red.
Fot. KPP Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
Reklama
banner-1200x300
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
350x490px
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie