Już w poniedziałek 23 marca na terenie Ciechanowa rusza „Pogotowie zakupowe”. Jest to akcja mająca na celu pomoc w dokonywaniu i dostarczaniu zakupów dla osób potrzebujących. Na pomoc w ramach „Pogotowia zakupowego” będą mogli liczyć seniorzy, samotni rodzice oraz osoby niepełnosprawne. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje wolontariuszy.
– Z pomocy będą mogły korzystać osoby, które z uwagi na zalecenia służb sanitarnych pozostają w domach i są szczególnie narażone na konsekwencje zarażaniem się wirusem COVID-19 lub też nie mogą liczyć na pomoc osób bliskich, są samotne, a mają pod opieką małe dzieci lub też są niepełnosprawne. Akcją nie będą objęte osoby przebywające na przymusowej kwarantannie domowej – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie Paulina Rybczyńska.
Z usług „Pogotowia zakupowego” będzie można skorzystać tylko raz w tygodniu. W szczególnych przypadkach może być częściej. Zakupy będą wykonywane za środki finansowe osoby zamawiającej.
A jak uzyskać pomoc przy zakupach?
Zakupy będzie można zamówić przez telefon i zostaną one dostarczone w kolejnym dniu roboczym po zgłoszeniu.
– Wystarczy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numer tel. 23 672 20 91 wew. 29 lub 24 lub na telefon komórkowy: +48 728 475 989 oraz podać: imię, nazwisko, numer telefonu i listę najpotrzebniejszych podstawowych produktów – informuje ciechanowski ratusz.
Obecnie samorząd wspólnie z Miejskim Ośrodkiem pomocy społecznej opracowują logistykę całego przedsięwzięcia, tak aby działalność „Pogotowia zakupowego” działała sprawnie, a zakupy były robione i dostarczane bezpiecznie do możliwie najszerszej liczby potrzebujących mieszkańców.
– Wszyscy chętni do wsparcia akcji wolontariusze oraz organizacje pozarządowe proszeni są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ciechanowie (tel. kom. 728 475 989). Do projektu mogą przyłączyć się także inne chętne do pomocy, pełnoletnie osoby indywidualne, które będą miały za zadanie dokonywanie i dostarczanie zakupów dla osób wskazanych przez MOPS – zachęca Urząd Miasta.
Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie zastrzega sobie prawo do zmian organizacyjnych dotyczących akcji „Pogotowie zakupowe”, prosimy także o wyrozumiałość dla prowadzących akcję i wolontariuszy, którzy dobrowolnie włączają się w akcję.
Lim. /UM Ciechanów

 fot. pixyby.com

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska