Już w poniedziałek 23 marca na terenie Ciechanowa rusza „Pogotowie zakupowe”. Jest to akcja mająca na celu pomoc w dokonywaniu i dostarczaniu zakupów dla osób potrzebujących. Na pomoc w ramach „Pogotowia zakupowego” będą mogli liczyć seniorzy, samotni rodzice oraz osoby niepełnosprawne. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje wolontariuszy.
– Z pomocy będą mogły korzystać osoby, które z uwagi na zalecenia służb sanitarnych pozostają w domach i są szczególnie narażone na konsekwencje zarażaniem się wirusem COVID-19 lub też nie mogą liczyć na pomoc osób bliskich, są samotne, a mają pod opieką małe dzieci lub też są niepełnosprawne. Akcją nie będą objęte osoby przebywające na przymusowej kwarantannie domowej – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie Paulina Rybczyńska.
Z usług „Pogotowia zakupowego” będzie można skorzystać tylko raz w tygodniu. W szczególnych przypadkach może być częściej. Zakupy będą wykonywane za środki finansowe osoby zamawiającej.
A jak uzyskać pomoc przy zakupach?
Zakupy będzie można zamówić przez telefon i zostaną one dostarczone w kolejnym dniu roboczym po zgłoszeniu.
– Wystarczy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numer tel. 23 672 20 91 wew. 29 lub 24 lub na telefon komórkowy: +48 728 475 989 oraz podać: imię, nazwisko, numer telefonu i listę najpotrzebniejszych podstawowych produktów – informuje ciechanowski ratusz.
Obecnie samorząd wspólnie z Miejskim Ośrodkiem pomocy społecznej opracowują logistykę całego przedsięwzięcia, tak aby działalność „Pogotowia zakupowego” działała sprawnie, a zakupy były robione i dostarczane bezpiecznie do możliwie najszerszej liczby potrzebujących mieszkańców.
– Wszyscy chętni do wsparcia akcji wolontariusze oraz organizacje pozarządowe proszeni są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ciechanowie (tel. kom. 728 475 989). Do projektu mogą przyłączyć się także inne chętne do pomocy, pełnoletnie osoby indywidualne, które będą miały za zadanie dokonywanie i dostarczanie zakupów dla osób wskazanych przez MOPS – zachęca Urząd Miasta.
Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie zastrzega sobie prawo do zmian organizacyjnych dotyczących akcji „Pogotowie zakupowe”, prosimy także o wyrozumiałość dla prowadzących akcję i wolontariuszy, którzy dobrowolnie włączają się w akcję.
Lim. /UM Ciechanów

 fot. pixyby.com

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider