iaaMieszkańcy Ciechanowa juz po raz szósty będą zmagać się z ortografią. 23 października odbędzie się Ciechanowskie Dyktando o Pióro Profesora Jerzego Bralczyka. Właśnie ruszyły zapisy. 

– Ci, którzy znają Elektrybałta, wiedzą do czego służy felicytometr czy mają wiedzę o fantomatyce w tym roku z pewnością mają szansę zawalczyć o słynne pióro Profesora Jerzego Bralczyka i cenne nagrody. Tegoroczne dyktando będzie ukłonem w stronę twórczości Stanisława Lema – jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction. Z okazji 100-lecia urodzin pisarza VI Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. Bralczyka będzie oparte o twórczość literacką tego wybitnego przedstawiciela fantastyki naukowej, futurologa, felietonisty i filozofa, którego powieści i opowiadania przetłumaczono na ponad czterdzieści języków – informuje ciechanowski ratusz. 

Zmagania z prawidłową pisownią i zasadami ortografii  odbędą się w sobotę   23 października o godz. 10.00 w auli PUZ przy ul. ul. Wojska Polskiego 51. Już ruszyły zapisy i potrafią do  21 października.  Jak informuje organizator w Ciechanowskim Dyktandzie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 120 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.  Uczestnictwo  jest bezpłatne.

Mistrzowie ortografii zmierzą się  w ośmiu kategoriach: Urzędnicy, Nauczyciele, Przedsiębiorcy, Dziennikarze, Działacze NGO, Uczniowie (klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych) i studenci, Służby mundurowe oraz Open.

Tekst dyktanda w tym roku odczyta aktorka Katarzyna Żak. W czasie przerwy profesor Jerzy Bralczyk wygłosi okolicznościowy wykład o języku przyszłości.

– Wszyscy uczestnicy konkursu powinni przybyć do budynku PUZ w Ciechanowie co najmniej na 30 minut przed rozpoczęciem dyktanda. Prace uczestników zostaną sprawdzone przez Jury tego samego dnia. Ogłoszenie wyników odbędzie się 23 października 2021 roku około godziny 13.00 w auli PUZ. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki – dodaje ratusz. 

Dyktando jest organizowane przez Urząd Miasta Ciechanów oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe – Koło Terenowe Nr 76 w Ciechanowie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krzysztof Kosiński.

Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w 2015 r. Wówczas tekst czytał dziennikarz Maciej Orłoś. Rok później tekst dla piszących dyktował aktor Wojciech Malajkat, następnie dziennikarka Paulina Chylewska i aktorka Grażyna Wolszczak.

red. 

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska