Najbliższy weekend w Ciechanowie zadowoli nie tylko miłośników aktywności fizycznej ale i historii. W sobotę na terenie odkrytego basenu planowane jest Fitness Party, natomiast w niedzielę z Władysławowa do Ciechanowa pobiegnie Ciechanowska Piętnastka. Tego dnia na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich odbędą się „Zamkowe podróże w czasie”.

 – Fitness party wystartuje 6 lipca o godz. 15.00. Mazovia ProActiv zorganizuje na basenie przy ul. Kraszewskiego różnorodne zajęcia sportowe. Będzie można poćwiczyć na trampolinach lądowych lub wodnych. W programie są również Fitness Body Ball, Fit Dance i joga. Zmęczeni ćwiczeniami będą mogli skosztować soków i zdrowych rzekąsek. Po każdym treningu przewidziano losowanie voucherów – informuje rzecznik prasowy ciechanowskiego ratusza Renata Jeziółkowska. – Aktywnie będzie także 7 lipca. Miłośnicy biegania pokonają trasę między Władysławowem a Ciechanowem w ramach 39. Ciechanowskiej Piętnastki. Wystartują o godz. 11.00. Organizatorem odbywającego się co roku wydarzenia jest Klub Biegacza TKKF Promyk Ciechanów. Tegoroczna edycja poświęcony jest pamięci najbardziej utytułowanego zawodnika klubu, tragicznie zmarłego Włodzimierza Piechny – dodaje. 

Niedzielne trakcje zadowolą miłośników historii. W niedzielę 7 lipca na „Zamkowe podróże w czasie” zaprasza Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Wydarzenie potrwa od godz. 11.00 do 16.00. Będzie to pierwsze z cyklu wakacyjnych spotkań edukacyjno-historycznych, zaplanowanych na każdą lipcową i sierpniową niedzielę. Motyw przewodni najbliższego to drukarnia historyczna.

red. 

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider