11 marca br. w Ciechanowie odbył się „Dzień Zdrowych Kobiet”. Profilaktyczno-zdrowotne spotkanie było skierowane do wszystkich kobiet. 

W ramach akcji każda z kobiet mogła w „dermobusie” wykonać bezpłatne badania, w ramach których profilaktycznie badano znamiona barwnikowe oraz badania w „osteobusie”, w którym można było ocenić gęstość kości za pomocą aparatu rentgenowskiego. Istniała również możliwość skorzystania m.in. z pomiarów wskaźnika masy ciała BMI, zmierzenia poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego oraz tętna.

Kobiety mogły skorzystać z instruktażu samobadania piersi i przy okazji uzyskać wiele przydatnych informacji na temat profilaktyki raka piersi. Osoby zainteresowane miały również możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ oraz potwierdzić Profil Zaufany.

Tego dnia rodziny z dziećmi mogły zasięgnąć informacji na temat przysługujących im świadczeń rodzinnych i opiekuńczych, a także w jaki sposób mogą uzyskać dofinansowanie do opieki żłobkowej.

Wydarzenie  zostało zorganizowane zostało przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ, Delegaturę MUW w Ciechanowie oraz przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. 

 

red.

fot. MUW

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska