Już dziś o godz. 10:00 na terenie Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie rozpocznie się Rodzinny Piknik Ekologiczny, podczas którego zaplanowano nie tylko edukację ale i dobrą zabawę.

Piknik to świetna okazja do podnoszenia świadomości ekologicznej mieszkańców, poprzez zabawę.

Dla uczestników pikniku zaplanowano  liczne atrakcje i niespodzianki, m.in.: śmieciarka Miecia, „fotobudka” ekologiczna, gry, warsztaty, eksperymenty i konkursy edukacyjne, Ekologiczne Koło Fortuny z nagrodami,  zajęcia z leśnikami oraz animacje dla dzieci.

Powiatowy Ośrodek Felinoterapi przeprowadzi warsztaty plastyczne.  Wydział Inżynierii i Ekonomii Państwowej Uczelni Zawodowej im. I. Mościckiego Ciechanowie,  przeprowadzi pokaz produkcji ekologicznych mydłek, pokazy doświadczeń rolniczych oraz zaprezentuje proces produkcji mąki ekologicznej. Przeprowadzi również doświadczenia z wykorzystaniem paneli solarnych. Wydział Nauki o Zdrowiu przeprowadzi poradnictwo w zakresie zdrowego żywienia.

Zespół Szkół NR 2 im. A. Mickiewicza zaprezentuje badania stanu wody mikroskopem elektronicznym, a także przygotuje pyszne koktajle warzywne.

Rodzinny Piknik Ekologiczny odwiedzi śmieciarka Miecia. Miecia nie jest typową śmieciarką – w jej wnętrzu znajdują się nie odpady, a interaktywna wystawa pokazująca, że mogą one być wartościowymi surowcami. Poza interaktywną wystawą we wnętrzu, Miecia oferuje: taras widokowy, zjeżdżalnię, grę, puzzle do układania i monidło do robienia zdjęć.

Nie zabraknie również lokalnych producentów zdrowej żywności ze swoimi wyrobami  i rękodziełami oczywiście w wydaniu eko.

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska