Po starym i dotkniętym zębem czasu budynku po dawnym posterunku nie ma śladu. Jego miejsce zajął nowy i nowoczesny obiekt. Prace budowalne zakończyły się jeszcze w 2023 roku. Wykonawca uzyskał już niezbędne odbiory. Teraz tylko otwarcie.


Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu poinformowała, że inwestycja przebiega zgodnie z planem. Obiekt już jest gotowy, jednak pozostało zakupić wyposażenie. Otwarcie ma się odbyć jeszcze w tym kwartale.

Nowy budynek ma powierzchnię 280 metrów kwadratowych. Na działce stanęły też garaże, a cały teren został zagospodarowany. Zamontowano również panele fotowoltaiczne oraz instalację solarową. Obiekt jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Nowy posterunek, to nowoczesny budynek, który podniesie jakość obsługi mieszkańców, poprawi warunki pracy funkcjonariuszy, co w konsekwencji pozwoli na zwiększanie ich liczby tak, aby móc pracować w systemie całodobowym.

Koszt inwestycji to ponad 4,5 miliona złotych, pieniądze przekazało ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.
Według wcześniejszych zapowiedzi w Gołotczyźnie służbę ma  pełnić ośmiu policjantów.

Warto zaznaczyć, że posterunek policji w gminie Sońsk został zlikwidowany przez rząd PO-PSL. We wrześniu 2022 został on przywrócony dzięki staraniom ówczesnego wiceministra MSWiA Macieja Wąsika. Również z jego inicjatywy została rozpoczęta budowa nowego obiektu – posterunku z prawdziwego zdarzenia, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli załatwiać niezbędne sprawy na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Ciechanowa.

Obecność posterunku w gminie znaczenie podnosi poziom bezpieczeństwa.

Obecnie posterunek mieści się w Sońsku, w zaadaptowanych pomieszczeniach w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska