Ponad 80 ochotników z Północnego Mazowsza rozpoczęło w ten weekend służbę w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT. Przejdą oni szkolenie podstawowe w ramach „Wakacji z WOT” oraz szkolenie wyrównawcze.


Zanim ochotnicy rozpoczęli ćwiczenia praktyczne w ramach szkolenia podstawowego musieli dopełnić niezbędnych formalności, np. wypełnić dokumenty, pobrać mundury, odbyć szkolenie z BHP i test sprawności fizycznej. Ochotnicy otrzymali karabinki MSBS GROT – swoją pierwszą broń, która będzie im towarzyszyć przez cały okres szkolenia.


Przez następne dni przyszli Terytorialsi będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 5 Mazowieckiej Brygady OT – poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna”. Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 27 sierpnia br. w koszarach 5 Mazowieckiej Brygady OT w Ciechanowie.


Wśród ochotników, którzy w ten weekend stawili się w koszarach 5MBOT na szkolenie w ramach „Wakacji z WOT” jest m.in. nauczyciel, pielęgniarka, trener piłki ręcznej, kontroler jakości, informatyk i magazynier. Liczną grupę stanowią uczniowie i studenci – Od dłuższego czasu myślałam o wstąpieniu do WOT, mój tata jest policjantem, narzeczony strażakiem, teraz kolej na mnie. Na co dzień studiuję, dlatego wakacyjny czas chcę wykorzystać na szkolenie podstawowe – powiedziała Karolina.
Jak zostać żołnierzem 5 MBOT?


Mieszkańcy Północnego Mazowsza, którzy są zainteresowani służbą w 5 MBOT mogą składać wnioski w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Można również skontaktować się z rekrutem 5 MBOT ze swojego powiatu – dane kontaktowe dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

 

źródło:5MBOT

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska