Koncerty, imprezy sportowe, pikniki, to tylko część atrakcji jakie czekają na nas w nadchodzący majowy weekend. Sprawdziliśmy co się będzie działo .

Jutro Piknik Europejski „Bazar Kultur”
1 maja, w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej na ul. Warszawskiej i pasażu im. Marii Konopnickiej zorganizowany zostanie Piknik Europejski „Bazar Kultur”, w ramach którego odbędą się: parada, występy, konkursy, pokazy, biegowa gra miejska. Pojawią się stoiska, przygotowane zostaną animacje. Wydarzenie zaplanowane jest w godz. 12.00-17.00. Na początek, spod kwiaciarni „Goździk”, ulicą Warszawską, w kierunku pasażu przejdzie parada z udziałem Orkiestry Dętej OSP Ciechanów i zespołu Mada Dance. Na pasażu orkiestra da koncert, następnie z pokazem wystąpi Mada Dance, po czym przewidziany jest występ chóru ze szkoły TWP. O godz. 14.30 rozpocznie się konkurs wiedzy o UE dla dzieci i młodzieży, a godz. 15.00 będzie miała miejsce tematyczna pogadanka „Kawiarenka Europejska” – słowem po Europie. Później w planach jest koncert chóru „Legato” Uniwersytetu III Wieku, a o godz. 16.15. konkurs wokalny „Otwórz się na Europę”. Biegowa Gra Miejska, przygotowana przez stowarzyszenie Mazovia ProActiv, wystartuje o godz. 13.00. Dla grupy marszowej przewidziana jest trasa 3 km, dla początkującej 6 km, dla zaawansowanej 9 km, dla rowerowej 22 km. Uczestnicy będą musieli docierać do kolejnych punktów w mieście, przede wszystkim miejsc inwestycji przy udziale środków unijnych. Organizatorami Pikniku Europejskiego są: Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Urząd Miasta Ciechanów.

Również w środę w hotelu Atena o godz. 18 rozpocznie się debata „ 15 lat w Unii Europejskiej”. Poprowadzi ją dziennikarz Jarosław Kulczycki. Wezmą w niej udział: dr Anna Czarczyńska, Adrian Furgalski, Marek Zuber oraz europoseł Jarosław Kalinowski i prezydent Krzysztof Kosiński.
– Temat Unii Europejskiej będzie poruszany w różnych kontekstach, m.in. infrastruktury drogowej, kolejowej, inwestycji, pozyskiwania funduszy, finansowania i rozliczania zadań, obecnej perspektywy, minionych lat i przyszłości wspólnoty. Debata będzie odnosiła się zarówno do wymiaru globalnego, europejskiego, ogólnopolskiego, jak i lokalnego. Temat 15-lecia w UE będzie poruszony z punktu widzenia ekspertów, ekonomistów, polityków, mieszkańców – informuje ciechanowski ratusz.

Red. 

Więcej w papierowym wydaniu CC