Srebrne , złote czy diamentowe to najczęściej świętowane rocznice ślubu. Pary małżeńskie , które przeżyły razem pół wieku mogą otrzymać „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Jak poinformował ciechanowski ratusz nabór wniosków został wznowiony. Odznaczenia mogą otrzymać małżeństwa, które przeżyły wspólnie 50 lat. Złożenie wniosku i otrzymanie medalu są bezpłatne.
– Medal mogą otrzymać osoby zameldowane na pobyt stały w Ciechanowie lub na terenie Gminy Miejskiej Ciechanów. Małżonkowie, którzy przeżyli co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim mogą wnioskować o medal nie wcześniej niż na pół roku przez 50-tą rocznicą ślubu. Wnioski mogą składać też małżeństwa, które już przeżyły swoje tzw. złote gody, ale jeszcze nie otrzymały odznaczenia – wyjaśnia Paulina Rybczyńska rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie.
Wzór dokumentu, który należy wypełnić można pobrać na stronie www Urzędu Miasta http://bip.umciechanow.pl/jak_zalatwic_sprawe/USC_K23.html oraz w ratuszu, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego. Wypełniony i podpisany przez oboje małżonków wniosek należy złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego (plac Jana Pawła II 6, pokój nr 7 lub 8). Do wglądu wymagane są dowody osobiste.
Wniosek nie musi być jednak złożony w ratuszu przez samych zainteresowanych. Może zostać dostarczony przez inną osobę. To szczególnie istotne z uwagi na pandemię COVID-19, kiedy seniorzy pozostają w domach. W takim przypadku do wglądu potrzebne będą jednak kserokopie dowodów osobistych osób, które wniosek podpisały.
Odznaczenia są wręczane w II połowie roku. W 2020 r. prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński wręczył medale 12 parom.

Lim. 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider