Nowe, odporne na warunki atmosferyczne budy dla średnich i dużych psów poprawią warunki bytowania zwierząt w zarządzanym przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. schronisku. To dwie podwójne budy o rozmiarze XXL oraz 13 bud w rozmiarach XXL i XL.

Psy w schronisku przebywają na zewnątrz cały czas, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie ich przed warunkami atmosferycznymi. Nowe schronienia dla czworonogów są specjalnie przystosowane do warunków schroniskowych, mają otwierane dachy, co ułatwia opiekunom dbanie o porządek i należyte zabezpieczenie ich słomą okresie zimy.

Miasto przyznało środki finansowe na ten cel w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, które corocznie realizują m.in. zadania w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Stowarzyszenie Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie zakupiło budy za łączną kwotę 10.000 zł. Montaż nowych schronień dla psów w boksach dobiega końca, przy ich umiejscawianiu pomagali sportowcy z Ciechanowskiego Klubu Bokserskiego, wolontariusze stowarzyszenia i pracownicy schroniska.

Także przy udziale środków publicznych w ubiegłym roku stowarzyszenie zakupiło boksy z wybiegami dla najstarszych psów. W ramach projektu „Wioska staruszków” powiększono do 4 liczbę boksów, w których obecnie przebywa 11 najstarszych czworonogów.

W okresie letnim w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie przybyło już ponad 40 psów, które nie mają właścicieli. Chętni do adopcji zwierząt mogą kontaktować się z przytuliskiem poprzez profil na Facebooku oraz e-mail: schronisko@pukciechanow.pl.

Miłośnicy czworonogów mogą też dołączyć do wolontariuszy, którzy opiekują się zwierzętami na miejscu w weekendy. Do ich zadań należy m.in. wyprowadzanie psów na spacery, dbanie o kondycję ich sierści, pojenie oraz poszukiwanie domów dla psów, które znalazły się w schronisku.

Osoby, którym los psów, w szczególności w okresie upałów nie jest obojętny, mogą oddać do schroniska metalowe miski na wodę.

źródło:UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
reklama_internet_web
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie