Miejska obwodnica została oficjalnie otwarta w lipcu 2019 roku. Bardzo chętnie z niej korzystają mieszkańcy miasta biegając czy jeżdżąc na rowerze. Tę trasę wybierają również kierowcy, którzy chcą ominąć centrum miasta. Jednak dopiero teraz Radny Rady Powiatu Łukasz Lewandowski zwrócił się do lokalnych władz samorządowych z interpelacją o możliwość montażu koszy na śmieci oraz znaków ostrzegających o dzikiej zwierzynie.


– Proszę o rozważenie montażu koszy wzdłuż obwodnicy od ronda Solidarności na ulicy Sońskiej do MMG Centers Ciechanów i montaż znaków ostrzegawczych o dzikiej zwierzynie na tym odcinku – czytamy w interpelacji radnego Powiatu Ciechanowskiego Łukasza Lewandowskiego, którą złożył w dniu 27 grudnia ubiegłego roku.

Radny swoją prośbę skierował zarówno pod władz powiatu jak i miasta. Odpowiedź otrzymał w dniu 18 stycznia od Urzędu Miasta Ciechanów.

– Na Alei Unii Europejskiej zostały zamontowane dwa kosze na drobne odpady w miejscu zatok autobusowych. Montaż kolejnych zostanie rozważony w okresie wiosenno-letnim – pisze w odpowiedzi wieceprezydent Iwona Kowalczuk.

Należy dodać, że obwodnica łącząca drogę krajową 50 z drogą krajową 60 liczy niespełna 4km.
Dzika zwierzyna to dość częsty widok na tym odcinku drogi. Kierowcy mogą napotkać na drodze nie tylko zające, ale również lisy i sarny, które chętnie korzystają z dobrodziejstw okolicznych pól i upraw.

– W sprawie montażu znaków ostrzegawczych o dzikiej zwierzynie na alei Unii Europejskiej, jak również na innych ulicach Ciechanowa ( pętli miejskiej czy drodze krajowej nr 60) były kierowane wystąpienia do Nadleśnictwa Ciechanów. Otrzymaliśmy odpowiedź, że szlaki migracji dzikich zwierząt nie przebiegają w obrębie miasta Ciechanów, jak również w jego najbliższej okolicy. Jednocześnie Nadleśnictwo informowało, że nie prowadzi ewidencji kolizji drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Aczkolwiek zwracało uwagę, że zawsze istnieje ryzyko przypadkowego pojawiania się zwierzyny dzikiej na terenie miejskim – czytamy w dalszej części odpowiedzi na interpelację.

Urząd Miasta odpowiedź skierował zarówno do Starostwa Powiatowego jak i Radnego Łukasza Lewandowskiego.

 

Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
reklama-śmiecińska
reklama-śmiecińska
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie