1 listopada w Płocku w uroczystość Wszystkich Świętych zmarł w wieku 85 lat ksiądz kanonik Andrzej Fabisiak.
Urodził się 13 kwietnia 1935 r. w Żernikach w parafii Sikórz. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1959 r. w Płocku. Ks kan. Andrzej Fabisiak swoją pracę duszpasterską rozpoczął jako pracownik Archiwum Diecezjalnego i Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego oraz prefekt szkół podstawowych w Płocku (1959-1960). W 1960 roku został wikariuszem w parafii. Bielsk, a następnie w parafii Żuromin. Po dwóch latach w 1962 roku powrócił do Płocka, gdzie został wikariuszem w parafii św. Zygmunta. W latach 1962 do 1967 był Notariuszem Sądu Biskupiego i Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz referentem wydziału katechetycznego. Następnie przez dwa lata był proboszczem w parafii Brwilno. W roku 1967 roku ks. kan. Andrzej Fabisiak przybył do parafii Sońsk. Posługę proboszczowską pełnił do 2008 roku, po czym przeszedł na emeryturę. W 1987 otrzymał tytuł kanonika, a w 1996 tytuł kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej.
W latach 1982-2008 ojciec duchowny dekanatu ciechanowskiego, dziekan i wicedziekan w dekanacie ciechanowskim i sońskim. W latach 2008 – 2013 był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Płocku.
W 2019 roku odwiedził parafię Sońsk i jej mieszkańców, by wspólnie z nimi świętować 60-lecie kapłaństwa. Parafianie przez blisko 40lat bardzo zżyli się i zarówno z ks. Andrzejem Fabisiakiem jak również z jego bratem ks. Janem Fabisiakiem, który zmarł 31 października 2018roku.
Spotkanie z okazji Jubileuszu posługi kapłańskiej było bardzo ogromnym przeżyciem zarówno dla ks. Andrzej jak również jego byłych parafian. Nie zabrakło łez wzruszeń, życzeń, serdeczności czy wspomnień. Z pewnością pozostanie on na zawsze w sercach mieszkańców parafii Sońsk na całe życie.

Parafianie wspominają…
– Odszedł ks. kan. Andrzej Fabisiak, a dla setek, tysięcy parafian sońskich ich Proboszcz. Pomimo, że po prawie 40 latach posługi kapłańskiej w Sońsku kilku lat temu odszedł z parafii na zasłużoną emeryturę to we wspomnieniach nas wielu nadal pozostanie naszym duszpasterzem, gospodarzem ,budowniczym, depozytorem wiedzy o swoich parafianach czy też wychowawcą …  – wspomina Arkadiusz Gołębiewski ( ministrant).

– Pierwsze myśli jakie nasuwają się, gdy myślimy o Śp. Ks. Andrzeju to skromność, pokora i żarliwa modlitwa… Przez 39 lat jako proboszcz Parafii  Sońsk dał nam się poznać właśnie jako taki duszpasterz. W naszej rodzinie był obecny od kilku pokoleń jako „nasz proboszcz”. Wprowadzał nas do wspólnoty Kościoła poprzez Akt Chrztu, udzielał Pierwszej Komunii Świętej, błogosławił podczas Sakramentu Małżeństwa, a odprowadzając w ostatniej drodze na cmentarz parafialny żarliwie modlił się o łaskę od Boga dla bliskich nam zmarłych. Nasza rodzina aktywnie  uczestniczyła zarówno w funkcjonowaniu  wspólnoty  parafialnej  jak również w życiu prywatnym drogich nam kapłanów.  W wielu problemach rodzinnych mogliśmy liczyć na jego wsparcie, a szczególne prośby o modlitwę za zdrowie, były wysłuchane … – wspomina Rodzina z Parafii Sońsk .

– Z ogromnym smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Ks. Kan.  Andrzeja Fabisiaka, długoletniego proboszcza sońskiej parafii. Mam w pamięci naszą ostatnią rozmową telefoniczną, która była 20 października br. Usłyszałam jego miły głos, wskazujący na dobry stan jego zdrowia. Lecz niestety…- wspomina Pani Barbara Lewandowska.

– „Są w życiu chwile, które na zawsze w pamięci zostają i choć czas przemija one nie mijają i są osoby, które choć raz poznane bywają w życiu nie zapomniane.”

Nie zapomniany dla całej wspólnoty parafii Sońsk . Przez 39 lat był  naszym, sońskim Proboszczem, ale szczególnie Duszpasterzem. Dał się nam wszystkim poznać jako Kapłan gorącej i nieustającej modlitwy. Ilekroć wchodziliśmy do naszej świątyni parafialnej widzieliśmy  go modlącego się z Brewiarzem lub różańcem w ręku… –  wspomina rodzina Państwa Sutyłów  i Stankowskich.

Więcej wspomnień o śp. Ks. Kan. Andrzeju Fabisiaku już w środę 4 listopada w CC 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska