Złote gody to jubileusz pięćdziesięciu wspólnych lat w małżeństwie. Pół wieku po ślubie pary otrzymują życzenia nie tylko od najbliższych, ale także od przedstawicieli władz państwowych i lokalnych.


Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to święto, obchodzone przez pary, które wytrwały w związku. Tak wiele wspólnych lat to powód do dumy i okazja do wyjątkowych uroczystości. Tak wyjątkowa okazja sprawia, że małżonkom życzenia składają nie tylko najbliżsi. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nagradza ich sama głowa państwa. Ten dowód społecznego uznania dla trwałości instytucji małżeństwa nie jest niestety wręczany przez prezydenta bezpośrednio. Pośredniczy w tym urząd stanu cywilnego.
7 października 2022 roku uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało dziewięć par z terenu Gminy Glinojeck. Jubilaci zostali odznaczeni medalem “Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Niestety trzy pary nie mogły wziąć udziału w uroczystości ze względu na stan zdrowia.
Złote gody w roku 2022 świętowali Państwo: Teresa i Edward Barwińscy, Alicja i Tadeusz Burakowscy, Marianna i Mirosław Fijałkowscy, Barbara i Zbigniew Fonderscy, Teresa i Jan Gadomscy, Marianna i Henryk Jasińscy, Teresa i Franciszek Jasińscy, Jadwiga i Stanisław Kowalscy, Janina i Antoni Krajewscy, Anna i Mieczysław Malinowscy, Daniela i Mirosław Nawroccy oraz Bogumiła i Henryk Wróblewscy.
Ta wyjątkowa uroczystość została zorganizowana przez władze gminy Glinojeck w restauracji „Przy Rondzie” w Dreglinie.
„Szanowni Jubilaci! Minęło 50 lat od chwili kiedy połączyliście swój los. Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z urodzinami czy imieninami. Hucznie, radośnie, ale przede wszystkim rodzinnie. Samorząd gminy Glinojeck od wielu lat wpisuje się w tradycję podziękowania i wspólnej radości z Państwa Jubileuszu. Dzisiejsze Święto jest wyrazem zaufania, szacunku, miłości, ale również wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Państwa obecność na dzisiejszej uroczystości świadczy, że dochowaliście przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, budowaniem, zaufaniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu oraz każdego smutku – podkreślił w swoim wystąpieniu Łukasz Kapczyński burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck. – Wytrwaliście, a Wasze ręce i serca zostały połączone na trwałe i nic i nikt nie był w stanie rozdzielić łączącej Was więzi. Z czasem w małżeństwie oprócz miłości, dochodzi przywiązanie, szacunek, wzajemna troska, problemy do rozwiązania. Wskazówki zegara dziś wybiły dla każdej pary 50 lat wspólnego życia małżeńskiego. Dziś z pewnością martwicie się o dzieci, o wnuki, jak ułożyły sobie życie, jesteście dla nich podporą i fundamentem. Jesteście przykładem dobrych rodzin, godnych naśladowania – dodał.
Aktu dekoracji przy dźwiękach „Marszu Mendelssohna” dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Pan Łukasz Kapczyński, w towarzystwie Przedstawiciela Wojewody Mazowieckiego Pani Anny Żebrowskiej- Kierownika Delegatury MUW w Ciechanowie, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Glinojecku Pana Grzegorza Sikorskiego, Sekretarz Miasta i Gminy Glinojeck Pani Małgorzaty Kosińskiej oraz Pani Katarzyny Łukaszewskiej- Skarbnik Miasta i Gminy Glinojeck.
Jubilaci otrzymali także listy gratulacyjne od Burmistrza Miasta i Gminy oraz kwiaty.
Ten piękny jubileusz uświetnił występ zespołu artystycznego z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Glinojecku.

Mil.
Fot. UMIG Glinojeck

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska