W ostatnią niedzielę kwietnia, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” powiększyła swoje szeregi. Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej ciechanowskiej Brygady. Była to trzecia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy OT.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł RP Anna Cicholska oraz  Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz. 

W niedzielę (30.04) na placu apelowym jednostki wojskowej w Ciechanowie kolejni żołnierze-ochotnicy złożyli uroczystą przysięgę wojskową. W obecności licznie zgromadzonych rodzin żołnierzy oraz gości, na sztandar Brygady przysięgało tym razem 24 ochotników z Północnego Mazowsza. Ukończyli oni z powodzeniem 16-dniowe szkolenie podstawowe i niebawem rozpoczną służbę w jednym z czterech batalionów 5 MBOT, rozlokowanych w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach oraz Zegrzu Płd.
Wśród nowo zaprzysiężonych żołnierzy, którzy wywodzą się z różnych środowisk zawodowych i grup społecznych, jest m.in. kierowca, student, budowlaniec, prawnik, programista, mechanik oraz logistyk.


– Dla nas to bardzo ważny dzień. Przysięga wojskowa nowych żołnierzy, to zwiększenie potencjału Brygady, zwiększenie ilości żołnierzy. To pokazuje, że wciąż cieszymy się dużym zainteresowaniem, rośniemy w siłę, nasze możliwości są coraz większe. A co najważniejsze, cieszy mnie fakt, że młodzi ludzie garną się do wojska i chcą służyć Ojczyźnie. – powiedział po ceremonii płk dr Paweł LECH, dowódca 5MBOT.


Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladą pododdziałów. Maszerującym w defiladzie przygrywała Orkiestra Wojskowa z Siedlec.


Była to trzecia w tym roku i 34 przysięga wojskowa w historii 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. Kolejna przysięga zwieńczy 16-dniowe szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT”, skierowanego przede wszystkim do uczniów, którzy ukończyli 18 rok życia, studentów oraz nauczycieli.

 

źródło:5MBOT

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska