Temat poprawy bezpieczeństwa na ulicy Orylskiej każdego roku powraca w interpelacjach miejskich radnych. W tym roku z wnioskiem o podjęcie stosowanych działań wnioskuje radny Michał Rząsiński.

– Wsłuchując się w głos mieszkańców naszego miasta zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie stosownych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na ul. Orylskiej w Ciechanowie, w szczególności w okolicach przejścia dla pieszych w przy Zespole Szkół nr 2. Ul. Orylska jest bardzo często uczęszczana przez mieszkańców, w pobliżu znajdują się dwie szkoły, kościół, jest bardzo intensywny ruch pojazdów i pieszych, a przy tym mocno ograniczona widoczność, w szczególności przy wspomnianym przeze mnie przejściu dla pieszych (drzewa w okolicy przejścia). Na prośbę mieszkańców, proszę o dokładną analizę możliwości poprawy bezpieczeństwa w tej części miasta, proponując jednocześnie ustawienie znaku pionowego B-33 z ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz montaż nowoczesnych progów zwalniających model EMPORO (próg zwalniając do 30 km/h) po każdej stronie jezdni przed przejściem dla pieszych przy ZS nr 2 – apeluje radny.

W odpowiedzi wiceprezydent Ciechanowa Iwona Kowlaczuk przypomniała, że montaż progów zwalniających na ul. Orylskiej był już rozpatrywany.

– Instalowanie progów jest krytycznie oceniane przez część mieszkańców. Są miejsca, gdzie po krótkim czasie ww. elementy bezpieczeństwa są demontowane z uwagi na uciążliwości jakie stwarzają dla mieszkańców. Przejazd przez progi, powoduje podrzut pojazdu, hałas, drgania uciążliwe dla posesji znajdujących się w bliskości zamontowanego progu, zwiększa emisję spalin. Progi zwalniające stanowią duże zagrożenie dla rowerzystów, którzy przekraczają próg oraz innych kierujących pojazdami jednośladowymi. Stanowią utrudnienie w odśnieżaniu i oczyszczaniu jezdni – argumentuje wicepezydent.

Ponadto zaznaczyła, że miasto ubiega się o dofinansowanie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. W ramach złożonego projektu planowany jest montaż radarowych wyświetlaczy prędkości przy pięciu drogach gminnych w obrębie przejść dla pieszych, w tym przy ul. Orylskiej na wysokości ZS nr 2.

 

Przypomnijmy, że w styczniu 2020 roku podczas sesji Rady Miasta radna Anna Smolińska złożyła interpelację ws. wycięcia drzew na ul. Orylskiej, które ograniczają widoczność i zagrażają bezpieczeństwu w rejonie przejścia dla pieszych, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Nr 2 w Ciechanowie. Pomysł ten wywołał wiele kontrowersji. Zbierano również podpisy w celu ocalenia drzew. Ostatecznie Urząd Miasta nie przychylił się do wniosku radnej. 

Mil.

Fot. Mapa Google

 

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska