W piątek, 15 września) rozpocznie się 30. finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Każdego roku przyłączają się do niej m.in. szkoły i przedszkola z terenu Ciechanowa. Ratusz zachęca do wzięcia udziału również mieszkańców i udostępnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki.

„Sprzątanie świata” organizowane jest już od trzech dekad. Polska edycja akcji „Clean up the World” trwa w tym roku od kwietnia, a jej finał odbędzie się między 15 a 17 września. W Ciechanowie regularnie angażują się w nią nauczyciele, zachęcając uczniów miejskich szkół i przedszkolaków do dbania o ziemię i najbliższe otoczenie oraz promując postawy proekologiczne.

– Do „Sprzątania świata” dołączyć mogą też indywidualni mieszkańcy. Ratusz zapewni im bezpłatne worki oraz jednorazowe rękawiczki do higienicznego zbierania odpadów. Zainteresowani mogą odebrać je w Urzędzie Miasta Ciechanów w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, w pokoju nr 21 – zachęca ciechanowski ratusz. 

Zebrane w trakcie akcji odpady zostaną odebrane przez pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Ciechanowie. O miejscu i liczbie pozostawionych worków należy telefonicznie poinformować pracowników Referatu Gospodarki Odpadami (nr telefonu 23 674 92 89). W celu sprawnego odebrania zgromadzonych worków, należy ustawiać je w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, np. w pobliżu koszy ulicznych.

Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

Szczegóły dotyczące akcji w Polsce dostępne są na stronie internetowej https://www.naszaziemia.pl/ssp2023/

 

red/UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska