Po raz pierwszy Retrospektywa Festiwalu Filmowego NNW odbędzie w Gołotczyźnie. Odbędzie się ono w dniach 29 – 30 listopada. Wydarzenie można będzie śledzić online.
– Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, chcemy zachować niepowtarzalny charakter wydarzenia. „Drzwiami do wolności” zostaną uhonorowani świadkowie historii m.in. Lucyna Janikowa, emerytowana nauczycielka w Zespole Szkół Rolniczych im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie, żołnierz NSZ-AK, autorka książek „Z buntem przez życie”, „Nieodrodna córka”,” Pułkownik „Wara”, poświęcone nieprzeciętnym postaciom, wielce zasłużonym w dziedzinie społecznej, niepodległościowej i oświatowej.
Ponadto pośmiertnie uhonorowani zostaną ks. Andrzej Fabisiak, Aleksandra Bąkowska oraz Maria Niedbalska – mówi dyrektor Festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski.
Ponadto „Sygnetem Niepodległości” wyróżniony zostanie także Nieznany Żołnierz, które mogiła znajduje w parku obok zabytkowego dworu w Koźniewie. Statuetkę odbierze radny Wiesław Piotrowicz, który od wielu lat zabiegał o godne upamiętnienie bohatera z 1920 roku.
Sygnetem Niepodległości zostanie również uhonorowany Wacław Małecki.
Uroczysta Gala odbędzie się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie, którą poprowadzi Marcin Wikło, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Publikuje w portalu wPolityce.pl i tygodniku „Sieci”.

więcej w papierowym wydaniu CC

Znajdź nas na FB

Reklama
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
350x490px
350x490px
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie