Po raz pierwszy Retrospektywa Festiwalu Filmowego NNW odbędzie w Gołotczyźnie. Odbędzie się ono w dniach 29 – 30 listopada. Wydarzenie można będzie śledzić online.
– Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, chcemy zachować niepowtarzalny charakter wydarzenia. „Drzwiami do wolności” zostaną uhonorowani świadkowie historii m.in. Lucyna Janikowa, emerytowana nauczycielka w Zespole Szkół Rolniczych im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie, żołnierz NSZ-AK, autorka książek „Z buntem przez życie”, „Nieodrodna córka”,” Pułkownik „Wara”, poświęcone nieprzeciętnym postaciom, wielce zasłużonym w dziedzinie społecznej, niepodległościowej i oświatowej.
Ponadto pośmiertnie uhonorowani zostaną ks. Andrzej Fabisiak, Aleksandra Bąkowska oraz Maria Niedbalska – mówi dyrektor Festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski.
Ponadto „Sygnetem Niepodległości” wyróżniony zostanie także Nieznany Żołnierz, które mogiła znajduje w parku obok zabytkowego dworu w Koźniewie. Statuetkę odbierze radny Wiesław Piotrowicz, który od wielu lat zabiegał o godne upamiętnienie bohatera z 1920 roku.
Sygnetem Niepodległości zostanie również uhonorowany Wacław Małecki.
Uroczysta Gala odbędzie się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie, którą poprowadzi Marcin Wikło, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Publikuje w portalu wPolityce.pl i tygodniku “Sieci”.

więcej w papierowym wydaniu CC

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider