Ogólnodostępna hala do gier zespołowych przy ul. 17 Stycznia przejdzie pierwszą od powstania obiektu modernizację. Istniejącą drewnianą podłogę zastąpi nowa syntetyczna nawierzchnia sportowa. Prace rozpoczęłay się w poniedziałek, 7 sierpnia. Na ten rok zaplanowano również remont elewacji budynku.

Będzie to pierwszy kompleksowy remont nawierzchni w hali od 2006 r. Od tamtej pory wykonywane były wyłącznie bieżące naprawy. Wysłużona, drewniana podłoga o powierzchni blisko 1,4 tys. m2 zostanie wymieniona na nową wraz z podbudową. Ułożona będzie równa nawierzchnia syntetyczna o grubości ponad 9 mm, posiadająca międzynarodowy certyfikat.

Całkowita wartość zadania to blisko 700 tys. zł. Dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska” wynosi 277 400 zł. Pozostałe koszty realizacji inwestycji miasto pokrywa z własnego budżetu.

Ponadto blisko 300 tys. zł władze miasta pozyskały na wykonanie remontów w dwóch halach sportowych. Środki przeznaczone zostaną na remont elewacji hali sportowej przy ul. 17 Stycznia oraz wymianę stolarki okiennej i montaż energooszczędnego oświetlenia w obiekcie przy ul. Kraszewskiego. Dofinansowanie pochodzi z programu „Mazowsze dla sportu 2023”, realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Z obu obiektów regularnie korzystają sportowcy trenujący w miejskich klubach sportowych. Odbywają się w nich zawody sportowe rangi krajowej i międzynarodowej. Poza działalnością klubów, obiekt jest wykorzystywany do organizacji cyklicznych imprez widowiskowych.

 

źródło:UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska