Na początku września 2017 roku pasaż Marii Konopnickiej znajdujący się pomiędzy ul. Warszawską a ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych przeszedł gruntowną modernizację. Teren został uporządkowany, pojawiło się wiele zieleni oraz innych elementów budujących estetykę miejsca.
W części reprezentacyjnej pasażu, na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych, ułożona została nowa nawierzchnia z płyt i kostki kamiennej. W części między blokami zastosowano nawierzchnię z kostki betonowej imitującej granit. Ustawiono też elementy małej architektury: kosze na śmieci, ławki, wiatę na kosze na śmieci. Pojawiły się nowe nasadzenia m.in.: klony, głogi, buki, migdałki, wiśnie, berberysy, tawuły, hortensje. Powstała siłownia zewnętrzna, plac zabaw, parking na 29 samochodów oraz oświetlenie nawiązujące stylistyką do lamp na ul. Warszawskiej.
I wszystko wydawałoby się idealnie gdyby nie budynek transformatora, który stanowczo szpecił to miejsce, aż do tej chwili. Obecnie na ukończeniu są już prace. Mowa o muralu, który powstał na ścianach budynku. Autorem jest znany ciechanowski artysta plastyk Marek Zalewski.

mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC 

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider