ąą 

Podwórkowe koncerty w Ciechanowie trwały od kilku dni. Mieszkańcy ze swoich okien i balkonów mogli posłuchać muzyki na żywo. Dla Ciechanowian wystąpili: Łukasz Juszkiewicz, Filip Czyżykowski, Edyta Szewczyk i Kasia Kowalska. Koncert popularnej wokalistki zaskoczył samych organizatorów. Mieszkańcy nie chcieli słuchać muzyki z balkonów i okien, zapragnęli zobaczyć gwiazdę na żywo, na scenie. Ta tłumnie zgromadzona publiczność, zbulwersowała nie tylko samych Ciechanowian, ale polityków. Na organizatorów wylała się fala krytyki, nie tyko na portalach informacyjnych ale społecznościowych. Dziś na pół godziny przed planowanym występem zespołu Horyzonty, na stronie COEK STUDIO pojawiało się oświadczenie dyrektor placówki Jolanty Grudzińskiej( publikujemy w całości):

“Formuła inicjatywy „Koncertowania pod blokami” od początku była jasna. Publiczność mieli stanowić mieszkańcy słuchający muzyki z okien, balkonów oraz internauci dzięki transmisji online. Artyści występowali na przestrzeniach między budynkami wielorodzinnymi. Apelowaliśmy wielokrotnie o taki sposób obcowania z kulturą. Wielokrotnie wyraźnie wskazywano, że organizatorzy i artyści proszą o niegromadzenie się. Ponadto w trakcie trwania wydarzeń przypominano, że w przestrzeni miejskiej nadal obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległość 2 metrów czy obowiązek zakrywania ust i nosa. W czasie 5 wydarzeń zastosowano się do naszych oczekiwań, zaleceń oraz zasad sanitarnych.

W związku z tym, że w czasie wczorajszego wydarzenia, tj. występu Kasi Kowalskiej na zielonej przestrzeni pomiędzy blokami przebywało ok. 100-150 osób, nie możemy kontynuować dalej następnych występów, gdyż jest to sprzeczne z pierwotnym zamysłem inicjatywy. Choć równocześnie należy zauważyć, że na targowiskach czy tym bardziej w otwieranych od jutra galeriach handlowych przebywać będzie więcej osób na często mniejszej przestrzeni.

Jako organizator nie możemy odpowiadać za gromadzenie się osób na określonym obszarze, gdyż nigdy nie było to naszym celem. Faktem jest ponadto, iż nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu czy przemieszczania się. Jednak w związku z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo oraz uniknięcie dodatkowych kontrowersji, nie będziemy kontynuować kolejnych muzycznych wydarzeń w tej formule.

Priorytetem w tym ciężkim czasie było wsparcie mieszkańców z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa. Z ostatnich komentarzy i wrzawy medialnej wynika, że kultura została niestety wciągnięta w politykę.

Dziękujemy wszystkim osobom, które bardzo wsparły i wspierają inicjatywę Koncertowania pod Blokiem.

Jolanta Grudzińska,
dyrektor Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO”

To już koniec podwórkowego koncertowania. 

mil. 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska