Patryk Siuda to mieszkaniec gminy Grudusk i uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, który znalazł się w składzie młodzieżowego sejmiku.
Już w najbliższy czwartek 12 grudnia odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W obradach weźmie udział 51 radnych, w tym 9 z okręgu płocko-ciechanowskiego. To młodzi, aktywni ludzie, którzy chcą decydować o tym, co dzieje się w ich regionie.
Jak informuje Marta Milewska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, pomimo, że to pierwsza kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, to zainteresowanie projektem było bardzo duże.
– Zgłosiło się w sumie 197 kandydatów, spośród których komisje wybrały 51 radnych. Warto podkreślić, że kobiety stanowią prawie połowę składu Sejmiku. Jest ich 23. Z okręgu płocko-ciechanowskiego chęć uczestnictwa w projekcie zgłosiło 57 osób, z czego ostatecznie wybranych zostało 9 radnych, w tym dwóch z powiatów ciechanowskiego i żuromińskiego – wyjaśnia Milewska.

Red. 

Fot. mazovia.pl

Więcej w papierowym wydaniu CC 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider