W czwartek, 27 marca  w ratuszu władze miasta podpisały umowę  z wykonawcą nowej inwestycji drogowej. Ulica Szwanke będzie przebudowana na całej długości (od skrzyżowania z ul. Płońską do skrzyżowania z ul. Ranieckiej). Powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa obustronne chodniki z kostki betonowej, oświetlenie  i miejsca parkingowe.  Na os. Płońska wybudowana będzie też nowa, bezpieczna trasa dla rowerzystów. 

O realizację tej inwestycji ubiegło się 11 firm. Ostetcznie wybrano firmę  PDG Sp. z o.o, która  zrealizuje zadanie w półtora roku.

Miasto ubiegało się o dofinansowanie przebudowy ul. Szwanke, by zoptymalizować wydatki z własnego budżetu na ten cel. Wniosek złożony do Wojewody Mazowieckiego został rozpatrzony pozytywnie. Ratusz pozyskał 80% dofinansowania wartości inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. UM

Reklama
1050x320
previous arrow
next arrow
1050x320
czas-ciechanowa 1050x320
1050x320px_CedrobWielkanoc2026_
Tesali
wiosna2026
1050x320
scena-reklama-v3_5-
Baner_czas ciechanowa
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
Reklama
cicholska
Reklama
koptrans-2022
Reklama
T4P-2
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
Strony Internetowe Ciechanów