Już po raz szósty w Popowie Borowym odbędą się uroczystości upamiętnienia żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego poległych w dniu 22 czerwca 1950 roku w nierównym boju z obławą zorganizowaną przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa. Bohaterskimi Żołnierzami Niezłomnymi byli członkowie patrolu z oddziału st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” w składzie: dowódca patrolu – plutonowy Władysław Grudziński ps. „Pilot” oraz starsi strzelcy: Kazimierz Chrzanowski ps. „Wilk”, Czesław Wilski ps. „Brzoza”, „Zryw” i Hieronim Żbikowski ps. „Gwiazda” – osoby nam bliskie, bo związane z Ziemią Nasielską.

Tegoroczne uroczystości odbędą się w niedzielę 16 czerwca. Rozpoczną się o godz. 11.00 mszą św. polową w intencji Żołnierzy Niezłomnych, która zostanie odprawiona przy krzyżu pamiątkowym znajdującym się w Popowie Borowym (przy drodze wojewódzkiej nr 622) przez ks. Tomasza Trzaskę – kapelana Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych RP w Warszawie Po mszy św. odbędzie się Apel Pamięci, a następnie złożymy pod krzyżem kwiaty. W uroczystości udział weźmie asysta honorowa z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia.

W dalszej części uroczystości po raz drugi na terenie Popowa i Jaskółowa odbędzie się bieg „Tropem Wilczym”. Start i meta biegu przy SP w Popowie Borowym. Początek pierwszego biegu na dystansie 1963m o godz. 13.30.

W imieniu własnym i organizatorów zapraszamy 

 

red. 

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider