Już po raz szósty w Popowie Borowym odbędą się uroczystości upamiętnienia żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego poległych w dniu 22 czerwca 1950 roku w nierównym boju z obławą zorganizowaną przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa. Bohaterskimi Żołnierzami Niezłomnymi byli członkowie patrolu z oddziału st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” w składzie: dowódca patrolu – plutonowy Władysław Grudziński ps. „Pilot” oraz starsi strzelcy: Kazimierz Chrzanowski ps. „Wilk”, Czesław Wilski ps. „Brzoza”, „Zryw” i Hieronim Żbikowski ps. „Gwiazda” – osoby nam bliskie, bo związane z Ziemią Nasielską.

Tegoroczne uroczystości odbędą się w niedzielę 16 czerwca. Rozpoczną się o godz. 11.00 mszą św. polową w intencji Żołnierzy Niezłomnych, która zostanie odprawiona przy krzyżu pamiątkowym znajdującym się w Popowie Borowym (przy drodze wojewódzkiej nr 622) przez ks. Tomasza Trzaskę – kapelana Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych RP w Warszawie Po mszy św. odbędzie się Apel Pamięci, a następnie złożymy pod krzyżem kwiaty. W uroczystości udział weźmie asysta honorowa z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia.

W dalszej części uroczystości po raz drugi na terenie Popowa i Jaskółowa odbędzie się bieg „Tropem Wilczym”. Start i meta biegu przy SP w Popowie Borowym. Początek pierwszego biegu na dystansie 1963m o godz. 13.30.

W imieniu własnym i organizatorów zapraszamy 

 

red. 

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Kondolencje
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider