Mamy dobre informacje dla mieszkanców gminy Sońsk, którzy zaopartywani są w wodę z wodociagu w Gołotczyźnie.

Zakończył się proces badania wody i w chwili obecnej mogę przekazać Państwu rzetelne informacje. Woda z wodociągu Gołotczyzna była i jest czysta wolna od jakichkolwiek bakterii od dnia 8 stycznia 2024r. Potwierdzają to badania wody z dnia 8,10,12 i 15 stycznia – poinformował Wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski. – Warunkowa przydatność wody była podyktowana szczególną troską o Państwa zdrowie i dlatego takie komunikaty wydał PPIS. O wszystkich komunikatach natychmiast byli informowani sołtysi miejscowość oraz zamieszczono komunikaty na BIP oraz stronie Urzędu – wyjaśnił. 

Przypomnijmy, w dniu 5 stycznia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie, poinformowała że w próbkach wody pobranych z wodociągu w Gołotczyźnie  wykazano obecność bakterii grupy coli.

“Mając na uwadze szczególną ostrożność w korzystaniu z wody z wodociągu publicznego Gołotczyzna PPIS w Ciechanowie informuje, że woda nie nadaje się do spożycia i celów sanitarno -higienicznych z zwyjątkiem spłukiwnaia toalet” – czytalismy  w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Ciechanowie  z dnia 5 stycznia. 

Z wodociągu w Gołotczyźnie zaopatrywanych jest 1800 mieszkanców z 7 miejscowości: Sońsk, Gołotczyzna, Burakty, Dziarno, Strusin, Strusinek oraz część nieruchomości w Szwejkach.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska