Przełom października i listopada, a w szczególności Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, gdy wspominamy tych, którzy odeszli. Wspominamy naszych Znajomych, Kolegów, Przyjaciół, Samorządowców, którzy odeszli w ostatnim roku. Po wielu latach wspólnej pracy zapamiętaliśmy ich jako wspaniałych ludzi, pracowitych i niezwykle zaangażowanych i oddanych lokalnym społecznościom. 

Robert Grabowski

18 listopada 2021 roku zmarł Robert Grabowski, znany Ciechanowianin dla przyjaciół  „Grabus”. Wraz z bratem byli właścicielami  pierwszej w mieście  wypożyczalni kaset video. Był również założycielem i współwydawcą nieistniejącego już tygodnika „SEDNO”. Zawsze  uczynny, serdeczny człowiek, dusza towarzystwa. Miał 65 lat.

Krystyna Adamek

W czwartek, 25 listopada w wieku 81 lat zmarła Krystyna Adamek. Przez wiele lat uczyła w Szkole Podstawowej w Sońsku  m.in. zajęć praktyczno-technicznych.

Ivan Grikurovi

27 listopada  2021r zmarł Ivan Grikurovi. Był znanym i cenionym trenerem podnoszenia ciężarów. W przeszłości odpowiadał m.in. za wyniki reprezentacji Gruzji i Polski. Przez lata trenował m.in. Szymona Kołeckiego. Od wielu lat był związany z Ciechanowem, gdzie mieszkał. Ivan Grikurovi odszedł w wieku 70 lat.

Marianna Janina Sutyła

W sobotę, 25 grudnia br.  w wieku 76 lata  zmarła Marianna Janina Sutyła.  Przez wiele lat była  nauczycielką w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gołotczyźnie.

Teresa Nowotka

28 grudnia 2021 zmarła wieloletnia nauczycielka Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie – Teresa Nowotka.  Była nauczycielem języka polskiego z ponad 45 letnim stażem pracy. W  latach 1984 – 1991 sprawowała również funkcje  wicedyrektora  Zespołu Szkół nr 2 w Ciechanowie. Miała 80lat.

Julita Borowska Bugdal

W dniu  30 grudnia zmarła Julita Borowska-Bugdal – dziennikarka. Miała 41 lat.  Współpracowała z wieloma lokalnymi redakcjami, m.in. Extra Ciechanów, Nasz Ciechanów czy KRDP FM,  gdzie opisywała  najważniejsze wydarzenia z życia naszego regionu.

Lucyna Janikowa

W dniu 2 stycznia zmarła Lucyna Janikowa, żołnierz NSZ-AK, łączniczka płk. Stanisława Borodzicza ps. “Wara”, zasłużona społeczniczka, pisarka, wybitny pedagog, emerytowana nauczycielka szkoły rolniczej w Gołotczyźnie, popularyzatorka idei pozytywizmu. Za swą pracę otrzymała wiele odznaczeń i medali, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Narodowego Czynu Zbrojnego i Krzyż AK, tytuł Zasłużonego Nauczyciela RP, Laur Ciechanowski za 2005 r., Drzwi do wolności czy Sygnet Niepodległości Festiwalu NNW czy Order Odrodzenia Polski  Polonia Restituta, którym w 2019 roku odznaczył Prezydent RP Andrzej Duda.  Napisała wiele publikacji i książek m.in.: “Z buntem przez życie”, “Nieodrodna córka”, “Pułkownik „Wara””, “Niezwykli”, „Powroty” poświęconych nieprzeciętnym postaciom, zasłużonym w dziedzinie społecznej, niepodległościowej i oświatowej. Miała 100lat.

Krzysztof Radoń

W dniu 23 stycznia br. zmarł Krzysztof Radoń, Zasłużony Honorowy Krwiodawca oraz były długoletni Prezes Klubu HDK przy PCK w Ciechanowie. Za swoje zasługi został uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami, m.in. wyróżnieniem „Kryształowe Serce” oraz „ Złotym Krzyżem Zasługi”. Zawsze oddany i Zaangażowany w pracę społeczną. Miał 71 lat.

Henryk Kosmala

27 kwietnia w wieku 81 lat zmarł znany ciechanowski zegarmistrz Henryk Kosmala.

Ignacy Gogolewski 

W niedzielę, 15 maja br. w  wieku 91 lat zmarł Ignacy Gogolewski. Wybitny polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, scenarzysta, który urodził się 17 czerwca 1931 r. w Ciechanowie.  Honorowy Obywatel  Ciechanowa. Ignacy Gogolewski przez dziesięciolecia związany był z teatrem i słynął z dbałości o kunszt aktorski. Przez znawców uznawany był za jednego z ostatnich mistrzów starej szkoły aktorskiej. W 1954 roku zadebiutował na deskach Teatru Polskiego w Warszawie w “Lalce” w reżyserii Bronisława Dąbrowskiego. Popularność i uznanie przyniosła mu rola Gustawa w pierwszych po wojnie “Dziadach” w reż. Aleksandra Bardiniego. Jednak większości kojarzy się z rolą Antka Boryny z Chłopów w reż. Jana Rybkowskiego. W 1992 roku Ignacy Gogolewski wydał swoje wspomnienia z pracy zawodowej, które ukazały się pod tytułem “Wszyscy jesteśmy aktorami”. W 2008 w księgarniach pojawił się natomiast wywiad-rzeka “Od Gustawa-Konrada do… Antka Boryny”, który zwiera zarówno zawodowe, jak i prywatne refleksje artysty.

Marianna Hanna Jankowska

W dniu 7 czerwca w wieku 83 lat zmarła długoletnia dyrektor Gminnego Przedszkola w Gołotczyźnie Marianna Hanna Jankowska.

płk Wacław Szewczyk

W dniu 19 lipca br. w wieku 91lat zmarł płk Wacław Szewczyk. Prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Ciechanowie.

Eugeniusz Owczarczyk

W sierpniu br. zmarł wieloletni sołtys wsi Gąsocin oraz Radny Gminy Sońsk Eugeniusz Owczarczyk.

Jerzy Szpojankowski

W dniu 3 sierpnia,  w wieku 83 lat zmarł Jerzy Szpojankowski, muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, miłośnik muzyki ludowej i nauczyciel.  Był instruktorem muzycznym w GOK w Opinogórze Górnej.  Stworzył pierwszy w województwie zespół małych keybordzistów. Był też dziewczęcy zespół ,,Wesołe nutki”.  Swoistym ukoronowaniem kariery muzycznej Jerzego Szpojankowskiego był zespół MELODIA. Ostatnie  lata życia bez reszty poświęcił Gminnej Orkiestrze Dętej Trzech Pokoleń. Oprócz tworzenia aranżacji muzycznych zajmował się również śpiewem i doskonaleniem warsztatu wokalnego członków zespołu. Starał  się przy tym ocalić piękne i zapomniane utwory muzyki ludowej, szczególnie z okolic Mazowsza. Odtworzył zapomniany taniec regionu ciechanowskiego – Kontro.

Bożena Królik

10 sierpnia w wieku 84 lat zmarła Bożena Królik, która przez ponad 60lat była związana z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Autorka książki „W aurze Opinogóry. Bożena Królik – kartki z pamiętnika…” Śp. Bożena Królik, która razem ze swoim mężem Januszem Królikiem, wieloletnim dyrektorem Muzeum, związała się z Opinogórą w 1962 r., w publikacji  opowiedziała o spędzonych tu latach: jak twierdziła ma dowody, iż już w młodości wiedziała, że będzie żoną „Króla” i zamieszka w „Zamku”.

Tadeusz Żurawski

W dniu 11 sierpnia wieku 83 lat zmarł Tadeusz Żurawski, wieloletni nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie.

Jarosław Kowalski

13 sierpnia zmarł wieloletni funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, kapitan w stanie spoczynku Jarosław Kowalski. Miał 62 lata. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 roku. Najpierw był przodownikiem roty, w kolejnych latach awansował na wyższe stanowiska służbowe. Od 1994 r. pełnił służbę w Powiatowym  Stanowisku Kierowania w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie. Ze strażackim mundurem był związany do 2015 r. Za działalność zawodową i społeczną był wielokrotnie nagradzany, m.in. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” i Złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Danuta Żmijewska

W dniu 16 sierpnia zmarła  w wieku 82 lat Danuta Żmijewska. Przez wiele lat uczyła historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie.

Renata Nasierowska

16 sierpnia w wieku 62 lat zmarła znana ciechanowska notariusz Renata Nasierowska.

Krystyna Woźniak

30 września w wieku 81 lat zmarła Krystyna Woźniak, emerytowana nauczycielka matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Ciechanowie.

Nina Wyrzykowska

W dniu 8 października zmarła Nina Wyrzykowska, mistrz fryzjerstwa. Miała 76 lat. W  zawodzie  przepracowała ponad 60 lat. Stała się legendą ciechanowskiego fryzjerstwa.

Zawodem tym była zafascynowana od najmłodszych lat. Przez  40 lat  związana z  „Praktyczną Panią” prowadzoną przez PSS Społem.  Prowadziła tam salon fryzjerski.  W 2005 zdecydowała się na otwarcie własne salonu fryzjerskiego „NINA”.

Lucyna Zujewicz

W dniu 14 października,  w wieku 67-lat zmarła Lucyna Zujewicz, pedagog. W latach  1991-1994  była dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ciechanowie.

Leszek Miłoński

18 października zmarł Leszek Miłoński, wieloletni sołtys wsi Olszewka w gminie Sońsk. Miał 57 lat.

Anna Wiśniowska

W dniu 19 października w wieku 90 lat zmarła Anna Wiśniowska, emerytowana nauczycielka i wychowawca Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie. Wielka pasjonatka i miłośniczka sportu.

Andrzej Chodup

27 października zmarł Andrzej Chodup, emerytowany nauczyciel chemii i wychowawca I Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie. Miał 80 lat.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska