Przełom października i listopada, a w szczególności Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, gdy wspominamy tych, którzy odeszli. Wspominamy naszych Znajomych, Kolegów, Przyjaciół, Sąsiadów, którzy odeszli w ostatnim roku. Po wielu latach zapamiętaliśmy ich jako wspaniałych ludzi, pracowitych i niezwykle zaangażowanych i oddanych.

Wojciech Janusz Szopa

12 listopada w wieku 70 lat  zmarł Wojciech Janusz Szopa.  Przez wiele lat uczył w  Zespole  Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie  matematyki i informatyki. Pełnił też funkcję wicedyrektora tej szkoły.

Andrzej Sochowicz

13 listopada zmarł Andrzej Sochowicz, wieloletni strażak i Prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sońsku. Miał 62 lata.

Maria Bala-Dzilińska

 

Po długiej i ciężkiej chorobie w dniu 23 listopada zmarła  dr Maria Bala- Dzilińska, kardiolog, internista oraz specjalista medycyny rodzinnej.  Przez wiele lat była  koordynatorem oddziału kardiologicznego oraz zastępcą dyrektora ds. medycznych w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie. Miała 66 lat.

Roman Maj

5 stycznia zmarł Roman Maj. Był chirurgiem. Przez wiele lat pracował w ciechanowskim szpitalu. Miał 89 lat.

Władysław Wiśniowski

23 stycznia 2023 roku zmarł Władysław Wiśniowski, emerytowany  nauczyciel  i wychowawca Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie. Wielki  pasjonat i miłośnik  sportu. Miał 89 lat.  

Iwona Malinowska-Roznau

 30 stycznia  w wieku 66lat zmarła Iwona Malinowska-Roznau, pochodząca z Sońska dziennikarka,  absolwentka I LO w Ciechanowie rocznik 1975. Pracowała również w ciechanowskim domu kultury, później w programie II Polskiego Radia, tworząc głównie programy literackie.

Andrzej Piskorski

13 lutego zmarł wieloletni organista  Parafii Kraszewo  –  Andrzej Piskorski Miał 64 lata.

Dariusz Węcławski

 13 lutego zmarł Dariusz Węcławski – były ciechanowski radny, sekretarz miasta, działacz PSL, dyrektor Krajowego Ośrodka dla Osób Chorych na SM w Dąbku, poeta, wiceprezes Związku Literatów na Mazowszu z siedzibą w Ciechanowie. Miał niecałe 52 lata.

Zdzisław Szymański

1 marca w wieku 71 lat  zmarł nagle Zdzisław Szymański. Był sołtysem  wsi Kąty. Śpiewał w zespole Melodia z Opinogóry.

Mł. bryg. Grzegorz Pawlicki

 22 marca) zmarł mł. bryg. w stanie spoczynku Grzegorz Pawlicki, wieloletni funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Miał 62 lata.

Ks. Ryszard Staszewski

 1 kwietnia zmarł pochodzący z parafii Pałuki Ks. Ryszard Staszewski. Urodził się 3 kwietnia 1941 roku w Pałukach.  Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku w 1965 roku. W kapłaństwie przeżył ponad 57 lat. Jako wikariusz pracował m.in. w Przasnyszu, Sadłowie, Sierpcu, Wyszkowie i Wyszogrodzie. Przez 35 lat był proboszczem w Osmolinie, w diecezji łowickiej. Po przejściu na emeryturę, zamieszkał w rodzinnej parafii w Pałukach. Miał  82 lata.

Jadwiga Kociszewska

Wiosną tego roku zmarła Jadwiga Kociszewska, emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego, wychowawczyni wielu absolwentów, była wicedyrektor  w I Liceum Ogólnokształcącym Z. Krasińskiego w Ciechanowie miała 77lat.

Danuta Cały-Głowaczewska

4 maja  w wieku 71 lat zmarła Danuta Cały-Głowaczewska, wieloletni pedagog z Ciechanowa. Związana była m.in. ze Specjalistycznym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Ciechanowie czy Fundacją Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym Niepełnosprawnym – Być Jak Inni.

Janusz Szoll

12 maja, w wieku 76 lat, zmarł znany ciechanowski fotograf Janusz Szoll. Przez dekady  prowadził zakład fotograficzny w Ciechanowie  przy ul. Warszawskiej.

Ksiądz kanonik Mieczysław Leśnikowski

 27 maja br.  zmarł ksiądz kanonik Mieczysław Leśnikowski, wieloletni proboszcz parafii w Grudusku. Miał 80 lat. W ikariusz w parafiach: Baranowo (1967-1971), Obryte (1971-1976), Pomiechowo (1976-1981).  Proboszcz w parafiach: Szydłowo (1981-1989), Grudusk (1989-2014). W 1996roku uzyskał  tytuł kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej.

Teresa Józefowicz

 W wieku 90 lat zmarła wieloletnia nauczyciel I LO w Ciechanowie Teresa Józefowicz. Uczyła przysposobienia obronnego.

Mariusz Błoński

6 czerwca zmarł znany lekarz, ginekolog, Mariusz Błoński. Pracował m.in.  w szpitalu  w Ciechanowie. Miał 71 lat.

Ryszard Małecki

9 czerwca w wieku 64 lat zmarł Ryszard Małecki, wieloletni ciechanowski dzielnicowy. W Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie służył przez 20 lat.

Włodzimierz Nowakowski

 21 czerwca  zmarł Włodzimierz Nowakowski. Był  wiceprzewodniczącym Zarządu Osiedla “Płońska” w Ciechanowie oraz cenionym w lokalnym środowisku działaczem  społecznym. Miał 69 lat.

Stefan Żagiel

1 lipca zmarł Stefan Żagiel, dziennikarz, publicysta, literat. Miał 74 lata.

Czesław Chmura

31 lipca zmarł, emerytowany nauczyciel matematyki z Ciechanowa Czesław Chmura.  Był związany  m.in. z Zespołem Szkół nr 2. Miał 73 lata.

Stanisław Zalewski

W  dniu 4 sierpnia 2023 r. w wieku 77 lat zmarł emerytowany, wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych i wychowawca młodzieży w Zespole Szkół CKR w Gołotczyźnie. Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Maria Elward

 30 sierpnia  w wieku 90 lat zmarła ciechanowianka Maria Elward. Pedagog, społeczniczka zaangażowana m.in. w  działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Pierwsza  dyrektor  Przedszkola nr 1 w Ciechanowie. Należała również do ciechanowskiego oddziału  Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Józef Królikowski

1 września w wieku 82 lat zmarł Józef Królikowski. Był nauczycielem m.in. szkole podstawowej w Szulmierzu oraz  w szkole w Klarach. Uczył matematyki.

Teresa Nowakowska-Oracz

W wieku 72 lat w  niedzielę, 3 września zmarła doktor Teresa Nowakowska-Oracz.  Była specjalistą chorób wewnętrznych oraz medycyny pracy.

Ireneusz Michaś

 4 września zmarł Ireneusz Michaś – były senator, polityk, samorządowiec, lekarz weterynarii. W latach 1980-1990 był wojewódzkim lekarzem weterynarii w Ciechanowie, a od 1991 do 1997 r. kierował oddziałem rejonowym Wojewódzkiego Zakładu Weterynaryjnego w Ciechanowie. Do 2006 r. był mazowieckim wojewódzkim lekarzem weterynarii. Od 1990 r. był radnym Ciechanowa i przewodniczącym Klubu Radnych Lewicy województwa ciechanowskiego. Pełnił mandat senatora III i IV kadencji z byłego województwa ciechanowskiego (lata 1993-2001) z ramienia SLD. W 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu.  Miał 85 lat.

Eugeniusz Tadeusz Urbański

27 września zmarł  Eugeniusz Tadeusz Urbański, długoletni druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Miał 87 lat.

Kamil Ogrodziński

1 października 2023 roku zmarł Kamil Ogrodziński, wieloletni druh OSP Kołaczków. Miał 38 lat.

Stefania Pariaszewska

27 października zmarła Stefania Pariaszewska, Przez wiele lat była  druhną Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Miała 71 lat.

Kazimierz Lewko

28 października w wieku 73 lat zmarł Kazimierz Lewko znany  lekarz dentysta z Ciechanowa.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska