Artykuł współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Znamy już harmonogram konkursów o unijne dofinansowanie w 2020 roku na Mazowszu

Co przyniesie 2020 rok na Mazowszu? Duże wsparcie dla projektów społeczno-edukacyjnych, a także kolejne fundusze na działania niskoemisyjne. Dostępne będą również środki na ochronę zabytków. Takie są główne założenia harmonogramu konkursów o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przyjętego przez Zarząd Województwa.

Cztery lata od startu pierwszych konkursów o unijne dofinansowanie z programu regionalnego na całym Mazowszu realizowanych jest już ponad 3 tysiące projektów. Są to inwestycje z zakresu e-usług, wyposażenia szpitali w specjalistyczny sprzęt, budowy i przebudowy dróg, ścieżek rowerowych, rozwoju transportu, zwiększania efektywności energetycznej budynków, kultury, rewitalizacji, gospodarki odpadami, a także działań społeczno-edukacyjnych. Z pomocy finansowej korzystają również przedsiębiorcy, zwłaszcza reprezentujący mikro, małe i średnie firmy. Rok 2020 przyniesie kolejne możliwości pozyskania unijnego dofinansowania na Mazowszu. W planach jest 13 konkursów, których dofinansowanie wyniesie ponad 140 mln zł.

Co przyniesie 2020 rok?

W pierwszej połowie przyszłego roku rozpoczną się konkursy dotyczące rozwoju współpracy szkół z rynkiem pracy, edukacji przedszkolnej, a także wsparcia osób niesamodzielnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wtedy również będzie możliwość skorzystania z pomocy w tworzeniu miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Harmonogram uwzględnia również nabory dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej i ochrony zabytków. Końcówka roku dedykowana będzie natomiast działaniom społecznym na Mazowszu.

Jakie są wciąż dostępne możliwości?

Cały czas dostępne są fundusze w ramach tegorocznych konkursów. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski
o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych. Są także środki na wdrożenia na rynek nowych produktów lub usług opracowanych w wyniku badań. Instytucje naukowe mogą natomiast aplikować o wsparcie w utworzeniu zaplecza niezbędnego do prowadzenia badań dla potrzeb gospodarki. Konkurs dedykowany jest projektom wpisanym do Kontraktu Terytorialnego Województwa Mazowieckiego.

Gdzie szukać informacji?

Informacje o aktualnych i planowanych konkursach o unijne dofinansowanie dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Zapraszamy również do kontaktu z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym przy ul. Plac Kościuszki 5 w Ciechanowie, tel.: 22 542 27 16,  infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora), e-mail: punkt_ciechanow@mazowia.eu.

Nie zwlekaj i już dziś złóż wniosek o dofinansowanie.

Fundusze z RPO WM są w Twoim zasięgu!

 

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska