Artykuł współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Znamy już harmonogram konkursów o unijne dofinansowanie w 2020 roku na Mazowszu

Co przyniesie 2020 rok na Mazowszu? Duże wsparcie dla projektów społeczno-edukacyjnych, a także kolejne fundusze na działania niskoemisyjne. Dostępne będą również środki na ochronę zabytków. Takie są główne założenia harmonogramu konkursów o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przyjętego przez Zarząd Województwa.

Cztery lata od startu pierwszych konkursów o unijne dofinansowanie z programu regionalnego na całym Mazowszu realizowanych jest już ponad 3 tysiące projektów. Są to inwestycje z zakresu e-usług, wyposażenia szpitali w specjalistyczny sprzęt, budowy i przebudowy dróg, ścieżek rowerowych, rozwoju transportu, zwiększania efektywności energetycznej budynków, kultury, rewitalizacji, gospodarki odpadami, a także działań społeczno-edukacyjnych. Z pomocy finansowej korzystają również przedsiębiorcy, zwłaszcza reprezentujący mikro, małe i średnie firmy. Rok 2020 przyniesie kolejne możliwości pozyskania unijnego dofinansowania na Mazowszu. W planach jest 13 konkursów, których dofinansowanie wyniesie ponad 140 mln zł.

Co przyniesie 2020 rok?

W pierwszej połowie przyszłego roku rozpoczną się konkursy dotyczące rozwoju współpracy szkół z rynkiem pracy, edukacji przedszkolnej, a także wsparcia osób niesamodzielnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wtedy również będzie możliwość skorzystania z pomocy w tworzeniu miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Harmonogram uwzględnia również nabory dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej i ochrony zabytków. Końcówka roku dedykowana będzie natomiast działaniom społecznym na Mazowszu.

Jakie są wciąż dostępne możliwości?

Cały czas dostępne są fundusze w ramach tegorocznych konkursów. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski
o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych. Są także środki na wdrożenia na rynek nowych produktów lub usług opracowanych w wyniku badań. Instytucje naukowe mogą natomiast aplikować o wsparcie w utworzeniu zaplecza niezbędnego do prowadzenia badań dla potrzeb gospodarki. Konkurs dedykowany jest projektom wpisanym do Kontraktu Terytorialnego Województwa Mazowieckiego.

Gdzie szukać informacji?

Informacje o aktualnych i planowanych konkursach o unijne dofinansowanie dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Zapraszamy również do kontaktu z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym przy ul. Plac Kościuszki 5 w Ciechanowie, tel.: 22 542 27 16,  infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora), e-mail: punkt_ciechanow@mazowia.eu.

Nie zwlekaj i już dziś złóż wniosek o dofinansowanie.

Fundusze z RPO WM są w Twoim zasięgu!

 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Kondolencje
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider