Podczas rozgrywanych w Nowej Rudzie -Słupiec Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (zawodnicy w wieku 14-16 lat) fenomenalnie spisała się dwójka zawodników z ciechanowskiego klubu Taekwon-do Matsogi Ciechanów: Karolina Królikowska i Patryk Załęski, którzy zdobyli srebrne medale w konkurencji walk.

Doskonałą formę zaprezentowała Karolina Królikowska, która zdobyła srebrny medal w walkach do 50 kg. Pokonując kolejno Alicję Kędzię z Respekt Rzeszów, Nikolę Sobechowicz z Virtuz Łomazy, i w półfinale Maję Kosmowską z GKT Gdańsk. Natomiast w finale po dobrym pojedynku nieznacznie uległa Julii Bulskiej z KS Dragon Janów.
Równie dobrze co Karolina zaprezentował się Patryk Załęski, który w pierwszym pojedynku pokonał Filipa Grzybowskiego z UKS Pyzdry, a następnie Patryka Kulmę z KAT Kraków. W półfinale pokonał w dość gładko Gabriela Grabka z Wojownika Kłobuck. W finale po emocjonującym pojedynku niestety przegrał z Michałem Trilem z MKT Mińsk Mazowiecki.
O medal „otarło” się jeszcze dwóch zawodników z Ciechanowa Jakub Marczak i Filip Nowak, którzy w walkach w kategorii wagowej do 64 kg minimalnie przegrali pojedynki repasażowe o brązowy medal.
Kuba w pierwszej walce pokonał Jakuba Duszyńskiego NKSW Bastion Nowy Dwór Mazowiecki, a następnie Krzysztofa Sztukowskiego WSKT Wrocław, przegrał po emocjonującej wyrównanej walce i dodatkowej dogrywce z Pawłem Telengą z UKS Pionier Panki . Filip Nowak w pierwszym pojedynku wygrał z Krystianem Wołyniem z So-San Białystok, a następnie z Leonem Błocianem z WSKT Wrocław, natomiast przegrał z Yaroslav Dubovyk z GKT Gdańsk.
Nieznacznej porażki doznał również w walce repasażowej o brązowy medal z Grzegorzem Pawlakiem z PSKT Poznań.
W noworudzkich zawodach wystartował również debiutujący w wadze super ciężkiej Dominik Pierzynowski, który w pierwszym pojedynku przegrał z Dominikiem Kosmowskim z GKT Gdańsk, natomiast w repasażach uległ Kamilowi Krukowi z KAT Kraków.
Generalnie podopieczni Michał Korzybskiego i Michała Rząsińskiego bardzo dobrze wypadli na matach Dolnego Śląska wygrywając w sumie 13 pojedynków i zdobywając 21 punktów w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży.
W zawodach wystartowało 288 zawodników z 54 klubów.
Wyniki:
srebrny medal
Karolina Królikowska: walki do 50 kg( 4 wygrane/ 1 przegrana)
Patryk Załęski: walki do 52 kg( 4 wygr/ 1 przegr)
Miejsce V
Filip Nowak: walki do 64 kg (2/2)
Miejsce IX
Jakub Marczak: walki do 64 kg( 2/2), układy formalne (1/1)

Miejsca 9-16
Jakub Marczak: układy formalne (1/1)

Miejsce XVII
Dominik Pierzynowski: walki powyżej 70 kg( 0/2)

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod linkiem: https://www.sportdata.org/taekwondo_itf/set-online/veranstaltung_info_main.php?active_menu=calendar&vernr=184#a_eventhead

Michał Korzybski