Energa Operator, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, aktywnie wspiera szkoły w okresie pandemii. Spółka wyposaża placówki w sprzęt komputerowy, który jest niezbędny podczas nauki zdalnej. Pomoc trafi tym razem do szkoły w Ciechanowie na Mazowszu. Do Zespołu Szkół nr 1 im. gen. J. Bema przekazano właśnie 51 sztuk komputerów stacjonarnych wraz z monitorami oraz laptopów.

Cały czas nie wszyscy uczniowie mają w domu dostęp do sprzętu komputerowego. Niestety bez komputera czy laptopa udział w lekcjach w okresie pandemii jest po prostu niemożliwy.

– Energa Operator od lat wspiera szkoły znajdujące się na terenie działania spółki. W efekcie tej współpracy wiele z nich stworzyło pracownie komputerowe, w których młodzież zapoznawała się z podstawami informatyki – mówi Alicja Barbra Klimiuk, prezes Zarządu Energi Operatora. – Teraz pomoc szkołom ma nieco inny wymiar. Komputery są po prostu niezbędne do nauki. Staramy się więc robić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc uczniom i nauczycielom przetrwać ten niełatwy czas. Od początku pandemii przekazaliśmy już placówkom oświatowym blisko 100 sztuk sprzętu komputerowego.

Do tej pory w okresie pandemii wsparcie w postaci komputerów, monitorów i laptopów otrzymały już Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku Oliwie, Stowarzyszenie Szkolna Przyjaźń w Przyjaźni, a także Szkoła Podstawowa w Zakrzynie i Szkoła Podstawowa w Drzewianach.

Energa Operator dba także o edukację uczniów i studentów w ramach programu Energ(i)a do Nauki. To projekt współpracy ze szkołami średnimi i wyższymi, który realizowany jest od 2012 roku. W ramach programu spółka obejmuje patronatem klasy czy kierunki studiów, które kształcą przyszłych energetyków. Uczniowie i studenci mogą liczyć na stypendia naukowe czy praktyki oraz staże w spółce, a szkoły na nowe, profesjonalne wyposażenie niezbędne do nauki. Mowa tu np. o wyposażeniu szkolnych laboratoriów elektroenergetycznych. Obecnie Energa Operator współpracuje w ramach projektu z 18 szkołami i 5 uczelniami wyższymi.

red.

fot. starostwopowiatowe.pl

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider